سالاد یونانی و ماهی سالمون یکی از پیش غذاهای خوشمزه و شگفت انگیز یونانی است. این غذا در ایران به عنوان غذای اصلی نیز سرو می شود. سالاد یونانی و ماهی سالمون یک غذای سبک است. مواد به کار رفته در آن بسیار متنوع هستند و ترکیب آن ها با یکدیگر طعم و مزه خوبی را ارائه می دهد.

در سالاد یونانی از پنیر فتا استفاده می شود. برای آماده سازی این پنیر باید آن را مدتی در یخچال نگهداری کنید. بعد از چند دقیقه که پنیر حالت سفتی به خود گرفت آن را خارج کرده و به صورت مکعبی خرد کنید. توجه کنید که  از این پنیر به عنوان چاشنی سالاد یونانی استفاده می شود. بنابراین از ریختن بیش از حد قطعات پنیر روی سالاد خودداری کنید.

به دستور اصلی سالاد یونانی و ماهی سالمون می توانید موادی را اضافه یا کم کنید. بر حسب سلیقه تان مقداری جعفری، شوید یا سبزیجات معطر به ترکیبات اضافه کنید. این سبزیجات را با مواد سالاد مخلوط نکنید بلکه در آخر کار روی سالاد بریزید. تا سالاد علاوه بر طعم بهتر ظاهر زیباتری به خود بگیرد.

ماهی سالمون گونه ای از آزادماهیان است. این ماهی روغنی گوشتی سفت و چرب دارد. چربی ماهی سالمون از نوع غیر اشباع و سرشار از امگا۳ است. ماهی سالمون سرشاز از ید، فسفر، سدیم، پتاسیم، ویتامین‌های B۱۲، A و D است. پتاسیم موجود در ماهی سالمون فشار خون را تنظیم کرده و احتمال سکته مغزی را کاهش می دهد.کودکانی که به‌طور مرتب سالمون می‌خورند نیز از همان فواید مغزی مانند والدین‌شان بهره‌مند می‌شوند. به‌طور خاص پژوهش‌های مختلف نشان داده‌ است تغذیه‌ی کودکان پیش‌دبستانی با سالمون به پیشگیری از علائم بیش‌فعالی کمک می‌کند و می‌تواند عملکرد تحصیلی را ارتقا بدهد. بنابراین مواد مغذی در سالمون به کودکان کمک می‌کند بهتر تمرکز کنند و چیزهای بیش‌تری را به یاد بیاورند.

اگر از درست کردن این سالاد لذت بردید حتما سری به دستور پخت های سالاد سیب زمینی ایتالیایی، سالاد آلمانی، سالاد قارچ و سالاد ترکی بزنید.