کتلت ماهی یک غذای فوق العاده خوشمزه بوشهری است. این غذا را می توانید به عنوان ناهار یا شام میل کنید. برای تهیه این غذا از ماهی قزل آلا، سالمون یا هر نوع ماهی بدون تیغ دیگری که در دسترستان بود استفاده کنید. این غذا برعکس سایر قضاهای دریایی یک غذای فوری است.
استفاده بیش از حد از سیر در غذا مزه آن ماهی را تغییر می دهد. پس بهتر است از ۴ حبه سیر کوچک یا ۲ حبه سیر بزرگ استفاده کنید.
برای بهتر سرخ شدن گوشت ماهی آن ها را با روغن سرخ کردنی سرخ کنید. کتلت ماهی را روی حرارت کم سرخ کنید و هنگام سرخ شدن در تابه را به مدت ۱۰ دقیقه بگذارید.
برای از بین بردن بوی ماهی از ۳ عدد برگ بو، پیاز و سیر استفاده کنید. برگ بوها را خرد نکنید. زیرا پس از پختن ماهی باید آن ها را جدا کنید. وگرنه باعث تلخی غذا می شود. برای یکدست کردن غذا، آن ها را در غذاساز ریخته یا با استفاده از گوشت کوب مواد اولیه را کاملا مخلوط کنید. برای دیزاین غذا از جعفری خرد شده استفاده کنید. اگر از شیر در مواد اولیه این غذا استفاده می کنید به هیچ وجه به آن لیموترش اضافه نکنید. زیرا باعث بریدن شیر می شود. جعفری ها را همراه با مواد اولیه در غذاساز نریزید زیرا باعث له شدن آن ها می شود.
برای سالم تر کردن غذا حتما پس از سرخ شدن کتلت ها را روی دستمال کاغذی قرار دهید. پخت ماهی با شیر به جای آب باعث گرفتن بوی آن می شود.
اگر نگران وارفتن کتلت ها هستید، کمی آرد به آن اضافه کنید. یا آب پیازها را بعد از رنده کردن بگیرید و سپس به مواد اولیه بیفزایید. این غذا را می توانید همراه با سالاد یا سیب زمینی سرخ کرده و نان و خیارشور میل کنید.
اگر به غذاهای دریایی علاقه دارید حتما دستور تهیه سالاد یونانی و ماهی سالمون، ماهی شکم پر، خوراک ماهی، حلیم ماهی و خورش ماهی را در سایت غذالند بخوانید.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا