خورش آلبالو با گوشت قرمز با استفاده از آلبالوهایی ترش پخته می شود و به همین خاطر مزه ای ترش و ملس دارد. به دلیل همین طعم بی نظیر نیز افراد بسیاری به پخت و مصرف این خورش علاقه مند هستند. با تهیه آلبالو در فصول مناسب سال می توانید این خورش خوشمزه را تهیه کنید.
آلبالو میوه ای است با خواص درمانی بسیار زیاد که از آن به صورت پخته شده در تهیه انواع پلوها و خورش ها و همچنین نوشیدنی ها استفاده می شود. البته این میوه را بسیاری از افراد خشک کرده و به صورت خام خوری مصرف می کنند و یا با اضافه کردن آن به خورش ها طعمی جدید به غذای خود می دهند. آلبالو سرشار از ویتامین، آهن و کلسیم است و ارزش غذایی مناسبی دارد. برترین خاصیت آلبالو قند مناسب و کافی این میوه است که موجب می شود نیاز به مصرف شکر را در غذاها کاهش دهد.
خورش آلبالو علاوه بر طعم از جهت رنگ خوبی که دارد توجه بسیاری از کودکان را به خود جلب کرده است. باید بدانید آلبالوهای تازه ای که از بازار خریداری می کنید باید سفت و سالم باشند و طراوت خود را از دست نداده باشند. به دلیل قند مناسبی که آلبالو دارد مصرف این میوه در غذاها برای افرادی که به دیابت مبتلا هستند توصیه می شود. علاوه بر این آلبالو در درمان بسیاری از بیماری ها از جمله درمان سنگ کلیه، درمان بی خوابی و بیماری های قلبی مفید است. گفته شده افرادی که دچار اضافه وزن هستند می توانند آلبالو را به عنوان چاشنی اصلی لاغری به غذاهای خود اضافه کنند.
از انواع دیگر خورش در غذالند می توان به : خورش سیب ، خورش سیب و آلبالو ،خورش مرغ با سس آلبالو و خورش سویا و کلم بروکلی اشاره کرد.