کیک بلک فارست (Cake Black Forest) یا کیک جنگل سیاه یکی از کیک های خوشمزه و معروف کشور آلمان می باشد. این کیک از چند لایه شکلات و خامه تشکیل شده است که البته فرم خاص آن طرفداران زیادی نیز دارد. تمام افرادی که عاشق خامه و شکلات هستند، حتماً باید این کیک آلمانی را یک بار هم که شده امتحان کنند. تزیین کیک بلک فارست نیز بسیار خاص و محبوب است و شکلات رنده شده بر روی کیک هر کسی را وسوسه می کند.

کیک خوشمزه بلک فارست به عنوان کیک تولد و به خصوص برای مهمانی های عصرانه بسیار مناسب و دلپذیر است. می توانید در جشن ها و اعیادی که نزدیک است این کیک خوشمزه و شیک را درست کنید و اعضای خانواده خود را حسابی سوپرایز کنید. برای تزیین این کیک معمولاً از گیلاس استفاده می شود. اگر در زمان تهیه این کیک، گیلاس تازه نوبرانه بود، حتماً پیشنهاد می‌کنیم که کیک را با گیلاس تازه درست کنید. اما اگر فصل میوه گیلاس نبود، می توانید از کمپوت گیلاس نیز استفاده کنید.

این کیک اصلالتا بر میگردد به جنوب آلمان و تشکیل شده از لایه هایی از کیک شکلاتی و خامه فرم گرفته و گیلاس. البته روی کیک هم با خامه پوشیده شده است و روی آن با شکلات رنده شده و آلبالوی مارسکینو تزئین میشود. این کیک شکلاتی به دلیل داشتن گیلاس و شراب گیلاس با نام Kirschwasser یک طعم بسیار ویژه ای دارد. خب البته ما که از الکل در کیکمان استفاده نمیکنیم ولی همون گیلاسی هم که بین لایه های کیک به کار میرود باعث میشود که طعم خاصی بگیرد و از همین الان باید گفت که ممکن است بعضی ها طعمش را نپسندند. تاریخ دانان معتقدند که این کیک در قرن ۱۶ در منطقه ” بلک فارست ” Der Schwarzwald واقع در جنوب غربی آلمان به وجود آمده است.

از دیگر کیک های خوشمزه می توان به کیک پسته ای یوهانس بر آلمانی، پنکیک آلمانی، کیک مارمالاد، کیک انجیر، کیک خیس شکلاتی و کیک تمشک اشاره کرد.

خرید مواد اولیه مورد نیاز از دیجی کالا

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b9%d9%85%d9%88%d9%85%db%8c-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d9%86%db%8c%d8%a7%d8%b2″]