کیک انجیر یکی از انواع کیک های میوه ای است که طعم بسیار لذیذی دارد. انجیر، میوه تابستانی خوش خوراکی است که طرفداران زیاد و خاص خود را نیز دارد. البته مربا انجیر و دستور پخت آن در تابستان استقبال زیادی دارد،  به همین دلیل امروز قصد داریم که طرز تهیه کیک انجیر، میوه شیرین و دلخواه تابستان را به شما آموزش بدهم.

طعم میوه انجیر با طعم تمام میوه های تابستانی دیگر کاملاً متفاوت است. شیرینی و نرمی آن باب میل تمام افراد می باشد و آن را جزو خوش خوراک ترین میوه ها قرار داده است. همین امر نیز باعث جذابیت آن برای طبخ مربا و کیک انجیر شده است.شما در تابستان با انواع میوه ها می توانید انواع کیک را تهیه کنید.که هر کدام طعم جذاب خودشان را دارند.

پیشنهاد می کنیم که کیک انجیر را به همراه ماست یونانی و مقداری عسل میل کنید. استفاده از ماست در طبخ این کیک به جای شیر، باعث ایجاد طعم ترش مانند آن به همراه شیرینی انجیر شده است. ترکیب ماست با کیک انجیر، طعم آن را عالی خواهد کرد. کیک انجیر را می توانید به عنوان میان وعده و دسر میل کنید.

انجیر گیاهی ست که در قدیم در اروپا ، آسیا در نواحی مدیترانه و خاورمیانه وجود داشته است.به همین جهت آن را جزء میوه‌های مناطق نیمه گرم طبقه‌بندی می‌کنند. درخت انجیر به ویژه نوع خود رو یا کوهستانی آن که به انجیر کوهی نامور است بسیار قدیمی است. یکی از رویشگاه‌های انجیر خودرو یا کوهی قهستان و جنوب خراسان و منطقه زیبد است. در حال حاضر شهرستان‌های پلدختر و استهبان دو قطب تولید انجیر ایران هستند.

از دیگر انواع کیک های میوه ای لذیذ می توان به کیک تمشک، کیک پرتقال، کیک موز، کیک هندوانه و چیز کیک انار اشاره کرد.