چای ماسالا یک نوع چای هندی است. این چای را با ترکیب چای سیاه، شیر و دارچین و ادویه ها و گیاهان معطری همچون هل و دارچین و زنجبیل درست می کنند. چای ماسالا یک نوشیدنی گرم و معرکه مخصوص روزهای سرد زمستان است.
چای ماسالا دستور تهیه های بسیار زیادی دارد و در سراسر دنیا به شکل های مختلف دم می شود. این چای به تازگی در کشورهای اروپایی و امریکایی طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است.
چای ماسالا فواید بسیاری نیز دارد. این چای هندی باعث تقویت دستگاه ایمنی، کاهش التهاب بدن و بهبود سیستم گوارشی و از بین رفتن جوش های صورت می شود. اگر از آن دسته افرادی هستید که طعم و مزه چای سیاه را دوست ندارید حتما این چای خوشمزه را امتحان کنید.

این چای را می توانید تلخ هم بنوشید یا با عسل و لیمو مزه دار کنید. به جای استفاده از قوری می توانید این چای را در لیوان های مخصوص دم کنید. از دیگر خواص چای ماسالا می توان به موارد زیر اشاره کرد:
دارچین یکی از ادویه های اصلی این چای است که یکی از مهمترین خواص آن کنترل فشار خون است. اما دقت کنید که طبع دارچین گرم است و نباید آن را در تابستان و روزهای گرم سال بیش از حد مصرف کنید. دارچین سطح کلسترول و تری دی گلیسیرید خون را تا حد بسیاری پایین می آورد.
چای ماسالا قند خون را کنترل می کند. فلفل سیاه یکی از ادویه هایی است که می توانید آن را در چای ماسالا استفاده کنید. فلفل سیاه خاصیت ضد باکتریایی دارد و مقدار مناسب آن به هضم بهتر غذا کمک می کند.

از انواع دیگر نوشیدنی می توان به : چای آلبالو ، هات چاکلت ، چای شیر و عسل و موکا سرد اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا