پیراشکی سیب زمینی Potato Piroshki از غذاهای پرطرفدار روسی است. این غذا را می توانید به عنوان ناهار یا شام میل کنید. پیراشکی سیب زمینی یک غذای بسیار سبک و خوشمزه است که با سیب زمینی، گوشت چرخ کرده و فلفل دلمه ای تهیه می شود. می توانید به این غذا قارچ، هویج، ذرت و کلم بروکلی نیز اضافه کنید. به جای گوشت قرمز می توانید از سینه مرغ ریش ریش شده در تهیه این غذا استفاده کنید.
تهیه پیراشکی در منزل بسیار ساده است و تنوع بسیاری دارد. سعی کنید اندازه پیراشکی تان مناسب باشد. نه آنقدر بزرگ و سنگین شود که موقع سرو کردن مجبور شوید آن را نصف کنید و نه آنقدر کوچک باشد که مواد کافی در آن جای نگیرد.

پیراشکی ها را می توان با خمیر پیراشکی، انواع نان های معمولی و در دسترس و یا سیب زمینی درست کرد. خمیرهای آماده پیراشکی را می توانید از سوپرمارکت ها تهیه کنید. برای سرخ کردن پیراشکی ها از روغن کنجد یا روغن مخصوص سرخ کردنی استفاده کنید. این کار باعث خوشمزه تر شدن پیراشکی های شما می شود. زمانی که مواد گوشتی پیراشکی را داخل خمیر ریختید با استفاده ار چنگال لبه های خمیر خوب به هم بچسبانید و یا لبه های خمیر را پیچ بدهید تا در روغن از هم نپاشد. پیراشکی را همراه با سس گوجه فرنگی یا کچاب سرو کنید برای زیباتر شدن پیراشکی قبل از سرخ شدنشان بر روی آن ها مقداری کنجدیا سیاه دانه بپاشید و سپس آن ها را سرخ کنید.
اگر از تهیه این یپراشکی لذت بردید حتما پیراشکی روسی ، رول عدسی ، تست کاپ و ساندویچ میگو را که دستور آن را قبلا در غذالند قرار داده ایم امتحان کنید.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا