سالاد سیب زمینی یکی از ساده ترین و پر طرفدارترین خوراکی هایی است که اکثر اوقات در منزل هر فردی سرو می شود. معمولا این سالاد کم کالری مورد استقبال اکثر خانواده ها قرار می گیرد. همان طور که از نام این سالاد مشخص است، سیب زمینی یکی از مواد اصلی این سالاد می باشد. سیب زمینی یک ماده غذایی است که معمولا در خانه هر فردی پیدا می شود. بنابراین این سالاد را می توانید با کم ترین هزینه و کم ترین زمان ممکن تدارک ببینید و از خوردن آن لذت ببرید.
برای مصرف سالاد زمان های خاصی با توجه به وزن افراد در نظر گرفته شده است. افرادی که اضافه وزن دارند باید سالاد را بیست دقیقه قبل از غذا مصرف نمایند. افراد لاغر باید سالاد ها را یک تا دو ساعت بعد از غذا میل نمایند.
سیب زمینی ماده ای غنی از پتاسیم است. این ماده غذایی از خاصیت آنتی اکسیدانی برخوردار است. این ماده سیستم دفاعی بدن را تقویت می کند و از ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان پیش گیری می کند. ورم های داخلی را کاهش می دهد و به عملکرد مغز کمک می کند و درد ناشی از آرتروز را کاهش می دهد.
این سالاد همانند دیگر سالاد ها دارای طبع سردی است که می توانید آن را با فینگر فودها سرو نمایید. در سرو غذا ها برای داشتن سفره ای زیبا باید به تزئینات آن نیز توجه کنیم‌. برای تزئین این سالاد نیز می توانید ابتکار خرج دهید مثلا می توانید از کاهو استفاده کنید. تزئین با کاهو نیز به این صورت است که برگ های کاهو را ریز کرده و در ظرف گذاشته یک عدد گوجه فرنگی را به صورت پره های پرتقال در آورید و در وسط سالاد به صورت گل بگذارید و مغز کاهو درسته را در وسط آن فرو ببرید.
از انواع دیگر سالاد می توان به : سالاد سیب زمینی و اسفناج ، سالاد سبزیجات ، سالاد روسی و سالاد اندونزی اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا