خورش داوود پاشا یکی از خورش های معروف کشور ترکیه است.در تهیه این خورش از گوشت بیشترین استفاده را می شود و در واقع ماده اصلی این غذا گوشت چرخ کرده است. این خورش به دلیل نوع پخت خاص و مواد کمی که دارد مورد علاقه بسیاری از ایرانیان است و در سالهای اخیر علاقه مندان زیادی پیدا کرده است.
خورش داوود پاشا علاوه بر طعم دلپذیر، از جهت مواد استفاده شده و ظاهر نیز به فسنجان شباهت زیادی دارد. بهترین گوشت برای این خورش، گوشت گوسفندی است اما اگر افراد مایل باشند از گوشت مرغ یا بوقلمون نیز می توانند در تهیه این خورش استفاده کنند.
اکثر مردم ترکیه این خورش را با گوشت چرخ کرده تهیه کرده و گوشت را به کوفته های کوچک تبدیل می کنند که وقت کمتری نیز برای پخت صرف می کند. برای تزئین خورش داوود پاشا افراد می توانند بر حسب میل خود از چاشنی هایی مانند زعفران، سس، رب انار، خلال بادام و یا پسته استفاده کنند. خورش داوود پاشا را می توان به همراه پلو سفید در دو وعده ناهار و شام میل کرد.
از ارزش غذایی فراوان این خورش که صرف نظر کنیم ارزش درمانی آن توجه ما را جلب می کند.
خورش داوود پاشا به خاطر داشتن نعنا، رب انار و پیاز ترکیب خوش طعمی را ایجاد کرده است. می توایم بگوییم این خورش که گوشت فراوانی دارد سرشار از پروتئین و کلسیم است و برای تمام سنین به خصوص سالمندان و کودکان مناسب است. این خورش با توجه به این که بیشترین مقدار از گوشت را در خود جای داده، احساس خوبی به فرد می دهد و باعث می شود تا فرد ساعت ها احساس گرسنگی نداشته باشد.
از نمونه خورش های مشابه می توان به خورش لوبیاسبز و گوشت، خورش فسنجان با مرغ، خورش گولاش و خورش قارچ و گوشت اشاره کرد.

خرید مواد اولیه مورد نیاز از دیجی کالا