کوکو شیرین یکی از غذاهای معروف شهر مشهد می باشد. طعم شیرین و خاص این غذا در شهرهای دیگر ایران نیز بسیار بسیار طرفدار دارد و حتی در قزوین و تبریز نیز بسیاری از افراد این غذای گرم شیرین و خوشمزه را ترجیح می دهند.

البته کوکو شیرین برای مردم مشهد در تمام مهمانی ها، یک غذای همیشگی و پای ثابت وعده ها می باشد و بیشتر نیز به عنوان پیش غذا و دسر سرد و گرم سرو می شود. به همین دلیل با توجه به ذائقه غذایی خود می توانید این غذای محلی مشهد را در منزل به راحتی طبخ کنید و از طعم این غذای اصیل ایرانی لذت ببرید.

مردم استان خراسان برای تهیه این غذای شیرین و پرطرفدار از سیب زمینی، شکر، زعفران، تخم مرغ و گلاب استفاده می کنند و با این مواد اولیه اصلی، غذای لذیذ و مجلسی را طبخ می کنند. می توانید این غذای شیرین را نیز به همراه برنج زعفرانی میل کنید و مزه شیرین کوکو را با طعم عالی برنج همراه کنید.

همان طور که گفتیم مشابه این غذا نیز در قزوین و تبریز سرو می شود. مردم تبریز برای طبخ این غذا از کمی پودر نان و هل نیز استفاده می کنند که عطر و طعم کوکو را بسیار متفاوت و خاص می کند. مردم قزوین نیز که بسیار طرفدار غذاهای شیرین هستند؛ تزیین این غذا را با چاشنی آن، خلال پسته و بادام همراه می کنند و یک غذای عالی آماده می کنند.

از دیگر انواع غذاهای کوکو می توان به کوکو حبوبات، کوکو نخود فرنگی، کوکو ماکارونی، کوکو کلم با هویج، کوکو تره فرنگی، کوکو کدو، کوکو لوبیا سبز و کوکو باقلا اشاره کرد.

خرید مواد اولیه مورد نیاز از دیجی کالا