پودینگ گلابی و زنجبیل یک دسر اروپایی فوق العاده خوشمزه است. این دسر با گلابی، زنجبیل، کره و تخم مرغ آماده می شود. درست کردن آن بسیار راحت است و مدت زمان بسیار کمی می برد. انواع پودینگ ها را با استفاده از ژلاتین، شیر، شکر، نشاسته ذرت و میوهای مختلف درست می کنند.
پودینگ ها ظاهری شبیه به بلان مانژ و کاسترد دارند.
برای درست کردن پودینگ باید قالب را به وسیله کره چرب کنید. پوست پرتقال را رنده کرده و مربای زنجبیل را ریز خرد کنید. گلابی رو پوست بگیرید، قسمت‌ های اضافی آن را جدا کنید و بعد آن ها را به شکل مکعب‌های ۱ سانتی‌ متری خرد کنید.
دسر را یک ساعت پس از خوردن غذا سرو کنید. تا هم احساس سنگینی نکنید و هم به هضم بهتر غذایتان کمک شود. ترجیحا دسرهای خانگی را هم بعد از غذا مصرف کنید چرا که می توانید میزان قند و چربی آن ها را کنترل کنید. در دسرتان از انواع میوه ها و مغزها استفاده کنید. خوردن دسر بعد از غذا باعث جذب کالری اضافی می شود. مصرف زیاد شیرینی باعث پوسیدگی دندان می شود بنابراین سرو دسر بعد از غذا را چندان توصیه نمی کنیم. می توانید دسرها را به صورت میان وعده در طول روز مصرف کنید. بهتر است بعد از خوردن غذا، خوردن دسر، میوه و کیک ۳ ساعت به تأخیر انداخته شود.

از انواع دیگر دسر می توان به : شیرینی پف پفی ، سوفله شکلات ، کیک پسته ای یوهانس بر آلمانی ، تارت آناناس و کیک کاسترد اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا