ماهی سالمون با عدس و تره فرنگی یک بشقاب پر از پروتئین و فیبر است که روش کلاسیک و فرانسوی آن بسیار خوشمزه می باشد.

همانطور که می دانید مادران در دوران بارداری باید مکمل هایی حاوی اسید فولیک، امگا۳، آهن، مولتی ویتامین و… مصرف کنند. ماهی سالمون با عدس و تره فرنگی بشقابی حاوی از تمامی این مکمل ها می باشد

ماهی سالمون غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ است و پزشکان مصرف آن را در دوران بارداری بسیار توصیه می کنند. برخی سالمون را با ماهی قزل آلا اشتباه می گیرند که باید در این مورد گفت این دو ماهی از یک خانواده هستند اما گوشت بدن ماهی سالمون صورتی است همچنین با توجه به اینکه ماهی سالمون منبع مناسبی برای ویتامین D و E محسوب می‌شود نسبت به ماهیان دیگر امگا ۳ و پروتئین بیشتری دارد.

امگا۳ برای تکامل سیستم نورولوژیکی و بینایی جنین ضروری است. همچنین بعد از زایمان نیز برای تولید شیر از سینه ها ضروری است. کمبود امگا۳ باعث افزایش ریسک افسردگی پس از زایمان میشود. بنابراین برای مادران مصرف امگا ۳ حین بارداری و پس از وضع حمل بسیار لازم است. به باور متخصصان بدن مادران به ویژه پس از زایمان نیاز به اصلاح و بهبود دارد. از همین رو بدن نیازمند مواد لازم است. علاوه‌بر این، این مواد نقش بسیار مهمی در رشد کودک متولد شده ایفا می‌کنند. امگا ۳ به ساخت مغز کودک، تشکیل شبکیه‏ چشم و رشد دستگاه عصبی جنین کمک می‏‌کند. علاوه بر این امگا ۳ بر رشد دستگاه قلبی و تنفسی نیز اثرگذار است.

همچنین فولیک اسید موجود در عدس از نقص در هنگام تولد جلوگیری می کند. عدس همچنین سرشار از پروتئین است. پروتئین به رشد ماهیچه های جنین کمک می کند. فیبر موجود در عدس از بیماری های مجاری گوارشی جلوگیری می کند. این فیبر چاقی را کنترل کرده و مانع از بالا رفتن کلسترول می شود.

از انواع دیگر خوراک می توان به : سس سالسا و ماهی کاد ، ماهی تیلاپیا و گوجه فرنگی کبابی ، تاکو ماهی و خوراک فیله ماهی اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا