شربت آلوئه ورا یک نوشیدنی خنک و شگفت انگیز مخصوص روزهای گرم تابستان است. گیاه آلوئه ورا از دل قاره آفریقا بیرون آمده است و این نوشیدنی ابتدا در مراکش تهیه شده است.. آلوئه ورا حاوی بیش از ۷۰ ماده مفید و مقوی است.انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی، آمینه اسیدهای مهم و اسیدهای سالیسیلیک در مغز این گیاه یافت می شوند. آلوئه ورا را می توانید به عنوان ملین و درمان کننده عوارض گوارشی مصرف کنید. آلوئه ورا ورم معده را کاهش می دهد و دردهای شدید مفصلی را درمان می کند. آلوئه ورا غنی از ویتامین های A,C,E و سرشار از آنتی اکسیدان است. ویتامین A برای حفظ سلامت چشم و پوست لازم است. ویتامین C بدن را در برابر بیماری های قلبی عروقی محافظت می کند.

با مصرف هفته ای یک یا دو لیوان از شربت آلوئه ورا خانگی کلسترول و قند خون خود را کنترل کنید. نوشیدنی آلوئه ورا خاصیت سم زدایی دارد. هر شب می توانید از ترکیبات آلوئه ورا به عنوان ماسک استفاده کنید و از شادابی و سرحالی پوست خود در صبح روز بعد لذت ببرید. دقت کنید که اگر ماسک آلوئه ورا پوست شما را دچار تحریک، سوزش یا خارش کرد از مصرف این ماده بر روی پوستتان پرهیز کنید. شربت آلوئه ورای خانگی سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و در کاهش وزن نقش موثری را ایفا می کند. مصرف یک لیوان شربت آلوئه ورا قبل از خواب هورمون های بدن را تحریک کرده و سیستم ایمنی را افزایش می دهد. در طب هندی از آلوئه ورا برای درمان کولیک، یبوست و عفونت ها استفاده می شود.

مادران شیرده به هیچ وجه نباید از این ماده استفاده کنند. چون باعث اسهال نوزاد می شود. مصرف این گیاه برای کودکان زیر ۱۲ سال توصیه نمی شود. چون امکان بروز حساسیت و آلرژی را افزایش می دهد.

گیاه آلوئه ورایی که در خانه پرورش داده می شود تلخ تر از آلوئه ورایی است که در فروشگاه ها فروخته می شوند. برای گرفتن تلخی این گیاه، مغز آلوئه ورا را در آب خنک بگذارید. آب را چند بار عوض کنید. و این کار را به مدت ۲۰ دقیقه ادامه دهید.از انواع دیگر نوشیدنی های موجود در غذالند می توان به : شربت تخم شربتی ، شربت سکنجبین و نوشیدنی لیمو و نعنا اشاره کرد.