سالاد مرغ یکی از خوشمزه ترین سالادهایی می باشد که طرفداران خودش را دارد. با تهیه این سالاد در منزل می توانید از خوردن یک سالاد سالم و خوشمزه بهره مند شوید و از سالادهای ناسالمی که در بیرون از خانه تهیه می شوند بی نیاز شوید و علاوه بر این نیز به اقتصاد خانواده کمک می نمایید‌. سالاد مرغ از مواد مختلفی تهیه می شود که سینه مرغ یکی از مواد اصلی این سالاد می باشد. قبل از خواندن طرز تهیه این سالاد بهتر است کمی در مورد ارزش غذایی سینه مرغ اطلاعات کسب کنیم.
سینه مرغ یکی از عناصری است که در رژیم غذایی مربی ها و افراد سالم دیده می شود. عنصر غذایی سرشار از پروتئین، فسفر، نیاسین و ویتامین ب ۶ می باشد و یک منبع غنی از پروتئین به شمار می آید. همان طور که می دانید پروتئین موجود در مواد غذایی به حفظ متابولیسم و توده عضلانی کمک می کند.
سینه مرغ حاوی سدیم و چربی کمی می باشد و میزان کربوهیدرات آن صفر است. از آن جا که این عنصر غذایی منبع پروتئین است می تواند به عنوان یک ماده سالم در رژیم غذایی مفید باشد.
خوردن سینه مرغ با پوست میزان چربی و کالری بالایی دارد. ارزش غذایی سینه مرغ با افزودن طعم دهنده و نحوه آماده سازی آن متغیر است. میزان بالای پروتئین در تمرینات سنگین ورزشی مانند عضله سازی کمک می کند.
توجه داشته باشید که مرغ استخوان دار را باید در ۱۸۰ درجه فارنهایت بپزید و بقیه مرغ ها باید در دمای داخلی ۱۷۰ درجه فارنهایت پخته شود. قبل از پختن مرغ از سالم بودن و تمیز بودن مرغ خام اطمینان حاصل نمایید. البته نیازی نیست حتما مرغ در فر پخته شود می توانید آن را سرخ کرده و یا گریل کنید و در سالاد مورد استفاده قرار دهید. یا می توانید آن را بخار پز کرده و خورد کنید و مورد استفاده قرار دهید.
از انواع دیگر سالاد می توان به : سالاد مرغ و سیب زمینی ، سالاد مرغ و نودل ، سالاد یونانی و ماهی سالمون و سالاد روسی اشاره کرد.