اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به دنبال یک غذای ساده و سبک می باشند ما می توانیم به شما سالاد قارچ را معرفی کنیم. کسانی که رژیم غذایی دارند می توانند از این سالاد خوشمزه استفاده کنند. سالاد قارچ جزو سالاد های مقوی و پر انرژی می باشد که می توان به سادگی و با کمترین زمان تهیه نمود. قارچ استفاده شده در این سالاد به عنوان ماده ای پر ارزش شناخته می شود و از ارزش غذایی بالایی برخوردار است. در ایران از قارچ در بیشتر خوراک و غذا ها استفاده می شود که این امری خوشحال کننده می باشد.
قارچ یکی از مواد اولیه ی پرخاصیت و مفید می باشد که می توان جایگزین مواد بی خاصیت و زیان بار کنیم. این ماده مقوی دارای ویتامین های زیادی همچون آهن می باشد. کسانی که از کم خونی رنج می برند می توانند از قارچ استفاده کنند زیرا منبع غنی آهن می باشد. به جز آهن دارای پتاسیم نیز می باشد درنتیجه پتاسیم موجود در قارچ باعث کاهش فشار خون می شود. یکی از خطرات فشار خون بالا افزایش حمله های قلبی می باشد که در بعضی موارد منجر به سکته قلبی می باشد. شما می توانید با مصرف قارچ خطر ابتلاء بیماری های قلبی را کاهش دهید. پتاسیم موجود در قارچ از پرتقال و موز نیز بیشتر می باشد.
قارچ یکی از مواد غذایی موجود است که دارای سلنیوم می باشد. این خاصیت قارچ باعث کاهش ۶۵ درصدی خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردها می شود. مس یکی از مواد ضروری در بدن می باشد که باید هر روز به بدن با مصرف مواد غذایی برسد. قارچ نیز دارای مس فراوانی می باشد که می توان به عنوان یکی از منابع تامین مس بدن به آن نگاه کرد. همانطور که می دانید اگر مس کافی به بدن نرسد باعث کاهش فشار خون و در نتیجه ضعف در سیستم ایمنی بدن می شود.از انواع دیگر سالاد می توان به سالاد هویج تایلندی ، سالاد یونانی ، سالاد گوجه فرنگی و سالاد کلم اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا