دوقوس ماهی از غذاهای محلی و خوشمزه استان بوشهر می باشد. شهر بوشهر، از استان های جنوبی فعال ایران، معروف در عرصه غذاهای خوشمزه و لذیذ است. در واقع غذاهای این سرزمین ، نخل های بلند و دریای خروشان با مردمان خونگرم اش همیشه جزو بهترین غذاها در لیست انواع غذاهای ایرانی قرار می‌گیرد.

اگر قصد دارید که برای یک مهمانی بزرگ و یا یک مناسبت مهم، بهترین و عالی ترین غذا را آماده کنید، این غذا را به شما پیشنهاد می کنیم. دوقوس ماهی برای تمام افراد و مردمان ایرانی یک غذای خوشمزه با طعم عالی می باشد که مطمئناً هر کسی را از همان بار اول ، از طرفداران خود می کند.

بنابراین دوقوس ماهی نیز مانند قلیه ماهی مردم خوزستان، طرفداران بسیاری دارد. مردمان بوشهر این غذا را با ماهی حلوای سفید که جزو بهترین و سالم ترین ماهی جنوب است، طبخ می کنند. البته سلیقه و ذائقه برخی دیگر از افراد این است که این غذا را با ماهی های بدون استخوان و به خصوص فیله ماهی شیر درست کنند.

به هر حال چون مواد اصلی این غذای بوشهری ماهی است ، پس مطمئناً با انتخاب هر نوع ماهی دریایی، فواید و مزایای آن را کسب خواهید کرد. همان طور که می دانید ماهی جزء سالم ترین و خوشمزه ترین غذاهای جهان می باشد. وجود مواد مغذی فراوان چون ویتامین های A ،B ،D ، پروتئین، اسیدهای چرب امگا ۳، کلسیم، آهن، فسفر، منیزیم و غیره باعث شده است که این غذا یک خوراک فوق العاده برای بدن و مغز باشد.

اگر بخواهیم خیلی مختصر به فواید این غذا و خوردن ماهی اشاره کنیم. باید بگوییم که خواص و مواد معدنی موجود در این غذا موجب پیشگیری از بیماری‌های قلبی، تقویت حافظه و جلوگیری از بیماری آلزایمر، بهبود بینایی، پاکسازی پوست، پیشگیری از کم خونی و… می شود.

از دیگر غذاهای دریایی و خوشمزه می توان به ماهی مالاتا، شنیسل ماهی، ماهی سالمون با عدس و تره فرنگی، برگر ماهی، سس سالسا و ماهی کاد، تاکو ماهی و… اشاره کرد.

خرید مواد اولیه مورد نیاز از دیجی کالا

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b9%d9%85%d9%88%d9%85%db%8c-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d9%86%db%8c%d8%a7%d8%b2″]