خورش غورابه یکی از انواع غذاهای محلی استان گیلان می باشد. این غذای سنتی و خوشمزه مردم گیلان شباهت بسیاری به خورش فسنجان دارد، اما با این تفاوت که در طبخ این غذا از سبزیجات معطر و خاص نیز استفاده می ‌شود. سبزیجات نعناع، جعفری، گشنیز و تره که در دستور پخت این غذا استفاده می ‌شود یک خورش عالی و منحصر به فرد را آماده می کند.

خورش غورابه علاوه بر معروفیت و محبوبیتی که در استان گیلان و در میان مردمان محلی دارد، در سایر نقاط و شهرهای ایرانی نیز بسیار محبوب و غذای پرطرفداری است. می ‌توانید در استان های توریستی دیگر نیز این غذای خوشمزه را در رستوران ها سفارش دهید و از طعم و عطر عالی و خوشمزه آن لذت ببرید.

وجود گوشت سفید و انواع سبزیجات معطر که برای طبخ این غذا استفاده می‌ شود، هم طعم این غذا را عالی و منحصر به فرد می کند و هم سلامتی و ارزش غذایی بالایی را برای حفظ سلامتی افراد به دنبال خواهد داشت. چرا که این مواد اولیه مورد استفاده در پخت این خورش خوشمزه، تمام مواد معدنی مورد نیاز برای سلامتی را فراهم خواهد کرد و شما یک غذای اصیل و عالی را میل خواهید کرد.

از این رو بهتر است که طبخ این غذا را در منزل نیز انجام دهید و با دستپخت عالی خود این غذای اصیل و محلی شمالی را برای یک وعده غذایی عالی خود تدارک ببینید. این غذای خوشمزه در زمان بسیار کمی آماده و پخته می ‌شود و روش طبخ آن نیز بسیار ساده و راحت می باشد.

از دیگر انواع غذاهای محبوب و خوشمزه استان گیلان می توان به خورش گوجه فرنگی، ماهی مالاتا، خورش پرتقال با مرغ، خورش نازخاتون، خوراک شوید باقالی، خورش چغرتمه، خورش دختر لوس گیلان، شامی ترش، واویشکا، مرغ ترش و… اشاره کرد.

خرید مواد اولیه مورد نیاز از دیجی کالا