مجله غذالند » ۵ راهکار برای معتدل کردن غذاهای تند شده

5 راهکار برای معتدل کردن غذاهای تند شده

۵ راهکار برای معتدل کردن غذاهای تند شده

۵ راهکار برای معتدل کردن غذاهای تند شده

بروز اشتباهات در آشپزی ممکن است برای هر کسی رخ دهد، اگر سال هاست که خانه داری یا آشپزی می کنید حتما برایتان پیش آمده که غذا را بیش از حد تند یا شور یا شیرین کرده باشید. در این مقاله قصد داریم به شما راه هایی را آموزش دهیم که اگر غذایتان ناخواسته بیش از حد تند شد بتوانید این مشکل را بر طرف کنید.

فلفل یکی از ترکیباتی است که برای تند کردن غذا ها از آن استفاده می شود. این خوراک گیاهی حاوی ترکیبات کپسایسین است و مزه ای ندارد، این ترکیبات در واقع گیرنده های روی زبان تان را فعال می کنند و  باعث می شوند شما احساس سوزش و تندی کنید.

در پایین ۵ راه برای این که غذای تند شده تان را درست کنید بیان خواهیم کرد:

  • یکی از راه های ساده برای این که تندی بیش از حد غذا را بر طرف کنید این است که مقدار تمام مواد و عناصری که در غذا استفاده کردید را اضافه کنید.
  • ترکیبات کپسایسین که باعث تندی غذا می شوند، در لبنیات حل می شوند، به همین دلیل می توانید برای از بین بردن تندی بیش از اندازه غذا از لبنیات استفاده کنید. چربی هایی که در لبنیات وجود دارند، باعث تبدیل شدن کپسایسین به مولکول کپسیوم می گردد.

این خاصیت لبنیات در بسیاری از غذاهای محلی استفاده می شود، همچنین به علت این که غذاهای مکزیکی و تایلندی زیاد تند هستند از خامه ترش یا ماست راتینا همراه آن ها استفاده می شود.

  • شیر نارگیل یکی از مواد دیگری است که در غذاهای تند شده جهت ایجاد تعادل استفاده می شود. از این ماده معمولا در غذاهای تایلندی استفاده می شود. همچنین شیر سویا، شیر بادام و شیر برنج نیز می توانند برای این داستان مورد استفاده قرار بگیرند.

اثر این مواد به اندازه شیر طبیعی نیست، اسید لاکتیک موجود در شیر تاثیر بسزایی در خنثی کردن تندی بیش از اندازه غذا دارد.

  • موادی مانند سرکه و آب لیمو که حاوی اسید هستند، کسپایسین که مادی ای بازی است را خنثی می کنند. به همین دلیل اگر غذایتان تند شد می توانید وقتی که در حال پخت است به آن آب لیمو یا سرکه اضافه کنید.
  • نشاسته از دیگر موادی است که می تواند از تندی غذا بکاهد، به همین دلیل است که معمولا غذاهای تند را با نشاسته سرو می کنند. نشاسته باعث می شود ادویه در تمام غذا پخش شود. بسیاری از غذاهای هندی، مکزیکی و تایلندی به همراه نان، برنج و تورتیلا سرو می شوند.

 


ارسال تظر

استفاده از مطالب سایت سرزمین غذا فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.