مجله غذالند » ۵ تا از بهترین غذاهای هلندی را بشناسید و از خوردنشان لذت ببرید

5 تا از بهترین غذاهای هلندی را بشناسید و از خوردنشان لذت ببرید

۵ تا از بهترین غذاهای هلندی را بشناسید و از خوردنشان لذت ببرید

۵ تا از بهترین غذاهای هلندی را بشناسید و از خوردنشان لذت ببرید

هلند یکی از کشور هایی است که به پرورش دهنده ی گل های رز زیبا بسیار معروف می باشد، اما این کشور زیبا تنها در بخش پل و گیاه معروف نبوده و در بخش طبخ غذاها نیز شهرت بسیار بالایی دارد. این کشور به قدری در صنعت آشپزی موفق عمل کرده است که حتی همسایگان کشور هلند نیز از غذا های این کشور و نحوه طبخ آنها الگو برداری نموده و غذاهای هلندی نزد آنها بسیار محبوب می باشند. شهرت غذاهای هلندی به حدی است که باعث شده است بسیاری از کارشناسان آشپزی به تمام مردم دنیا این توصیه را نمایند که حداقل یک بار در طول عمر خود مزه ی فوق العاده، غذای هلندی را بچشند تا طعم واقعی غذا را که با مواد اولیه طبیعی درست می شوند تجربه کنند. از این رو در این مقاله سعی کرده ایم که ۵ غذای بر تر هلند را به شما معرفی نماییم. پس تا انتها همراه ما باشید.

۱-هائودسه کاس _ Goudse Kaas

هائدسه کاس را می توان همان پنیر گودا دانست که در بین اهالی هلند شهرت بالایی دارد زیرا هلندی ها به طور عمومی از پنیر خامه ای استقبال نموده و این پنیر به دلیل طعم مطلوب بسیار محبوب بوده و فروش بالایی در هلند دارد. هائودسه کاس به قدری در هلند مشهور است که میتوان آنرا در وعده های صبحانه بسیاری از هلندی ها مشاهده نمود. برخی از پنیر ها در هلند برای مدت زمانی تقریبا طولانی نگهداری می شوند تا طعم و مزه ی تند و کاراملی به خود گیرند به این نوع پنیر ها پنیر یک ساله گفته می شود.

۲- پوفرچس _ Poffertjes

پوفرچس یکی از محبوب ترین شیرینی هلندی ها می باشد. این شیرینی که یکی از ۵ غذای برتر هلند می باشد. پوفرچس پنکیک های نرم و کوچکی هستند که از خمیر ترش و آرد گندم سیاه تهیه می شوند. این شیرینی در تابه های مخصوص و کم عمقی با تعداد بالا در هر بار پخت آماده می شوند. مناسب ترین فصل برای اینکه پوفرچس را بچشید پاییز و زمستان می باشد و شما می توانید در هلند این شیرنی را به وفور در این دو فصل بیابید و میل نمایید. گاهی ممکن اس در شیرینی فروشی ها این شیرینی خوشمزه را به همراه خامه و یا تزئین میوه های مختلف مخصوصا توت فرنگی خواهید یافت.

۳- شاه ماهی هلند _ Hollandse Nieuwe Haring

از غذاهای سنتی هلند که طرفداران بسیاری نزد توریست هایی که به هلند سفر می کنند دارد شاه ماهی هلند می باشد. این غذای خوشمزه که یکی دیگر از ۵ غذای برتر هلند نام گذاری شده است از شاه ماهی خام که با قطعات پیاز طعم دار شده باشد تشکیل می شود. این غذا ی لذیذ را می توان به تنهایی و هم با نان میل نمود و خاطره ای زیبا از هلند و غذاهای لذیذ آنرا را در خاطره ها ثبت نمود.

۴- پای سیب _ Appeltaart

پای سیب اصلیتی هلندی دارد. در صورتی که به دنبال طعم واقعی پای سیب می گردید می توانید به هلند سفر کرده و از پای سیب های این کشور میل نمایید. پای سیب محبوب بسیاری از افراد در دنیا می باشد و به وسیله ی سیب، دارچین، شکر و مقداری آب لیمو طعم دار می شود. در صورتی که به هلند سفر می کنید سفارش می کنیم حتما پای سیب را به عنوان چهارمین غذای لذیذ هلندی میل نمایید.

۵- سوسیس دودی _ Rookworst

سوسیس به عنوان یک غذای فست فودی شناخته می شود و شاید کمتر کسی را بتوان یافت که حداقل یک بار در عمر خود طعم سوسیس را نچشیده باشد. به صورت کلی سوسیس از گوشت چرخ کرده به همراه ادویه جات و نمک تشکیل می شود. خوشمزه ترین سوسیس دودی آن است که به صورت سنتی دودی شود ولی امروزه به دلیل صنعتی شدن تهیه غذا بسیاری از این مدل سوسیس ها را به صورت کارخانه ای تولید می کنند.

 

اگر به تازگی قصد سفر به هلند را دارید پیشنهاد می کنیم این ۵ غذای برتر هلند را از دست ندهید و همه و یا حداقل یکی از این غذاهای اصیل هلندی را میل نمایید و خاطره  خوبی از سفر خود به هلند در ذهنتان ثبت نمایید.


ارسال تظر

استفاده از مطالب سایت سرزمین غذا فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.