کیک موس شکلاتی جزو خوشمزه ترین و معروف ترین کیک در دنیا می باشد که البته در طرز تهیه آن نیز تنوع زیادی وجود دارد. البته مواد آرد، تخم مرغ، شکر و روغن ۴ ماده اصلی است که در هر نوع رسپی خاص کیک موس شکلاتی استفاده می شود. منشا اصلی کیک به کشور‌های اروپایی باز می‌گردد که پس از آن در دیگر کشورها رواج پیدا کرد.

البته جدا از چربی که در اکثر مواد کیک موس شکلاتی وجود دارد، اما مواد طبخ آن ارزش غذایی بالایی دارند. به عنوان مثال آرد که در تهیه اکثر کیک ها استفاده می شود دارای مواد مغذی چون پروتئین، کلسیم، ویتامین‌های B1 ،B2 ،B3، آهن و فسفر می ‌باشد.

همچنین تخم‌مرغ نیز که همان ‌طور می‌دانید یک منبع غذایی مقوی و عالی برای تمام افراد و به خصوص در رژیم‌ های سلامتی شناخته شده است. تخم ‌مرغ سرشار از مواد مغذی فراوانی است که به استثنای ویتامین C، برای تامین مواد مغذی ضروری بدن به عنوان بهترین خوراکی معرفی شده است.

در واقع اکثر مواد در طبخ کیک موس شکلاتی به جز خامه که چربی بالایی دارد، حاوی ارزش غذایی بالایی است. این کیک را نیز می توانید برای پذیرایی در مهمانی ‌ها و دورهمی های دوستانه تهیه کنید و از طعم لذیذ آن لذت ببرید.

از انواع دیگر کیک درسایت غذالند می توان به کیک بلک فارست، کیک مارمالاد، کیک خیس شکلاتی، کیک پسته ای یوهانس بر آلمانی،کیک ایتالیایی، کیک شکلاتی و کیک کاکائو اشاره کرد.

خرید مواد اولیه مورد نیاز از دیجی کالا