کوکو گردو نوعی صبحانه برای علاقه مندان به تنوع درصبحانه می باشد گاهی اوقات می توان به جای نان پنیر گردو همیشگی از این کوکو جذاب استفاده کرد.در واقع این کوکو هم می تواند صبحانه باشد و هم نوعی پیش غذا برای پذیرایی از مهمانان .
مغز گردو نوعی خشکبار مقوی است که با خارج کردن آن از پوسته سخت گردو قابل استفاده‌است. مغز گردو را با نام غذای مغز نیز معرفی کرده اند، زیرا مغز گردو سرشار از امگا۳ است که باعث کارکرد بهتر مغز می‌شود. گردو میوهای گرد، با دو پوسته، یکی نرم و سبزرنگ که به تدریج خشک می‌شود و از بین می‌رود و دیگری سخت و چوبی است. مغز آن خوراکی است و روغن فراوان دارد.مغز گردو نوعی مغزدانه است که به صورت خام (طبخ نشده) مصرف می گردد. این مغز می تواند به تنهایی یا آجیل با ترکیب سایر مغز ها نظیر بادام، پسته، فندق و… مصرف شود. مغز گردو از خشکبار است.
مغز گردو را همچنین برای مصرف طبخ می کنند.
در مناطق مختف کشور انواع غذاها با طبخ گردو حاصل می شود. در برخی از غذاها این ماده به صورت تزئین یا مواد افزودنی است و در برخی از غذاها به عنوان ماده اصلی آن غذا یا خورشت بکار می رود. یکی از غداهایی که مغز گردو بعنوان ماده لازمه و اصلی آن است ، خورشت فسنجان می باشد.و همچنین غذای نامرده در بالا که ماده اصلی این غذا نیز گردو است. از مهمترین فواید گردو می توان به کاهش کلسترول خون ،محافظت در برابر بیماری قلبی ،افزایش قدرت ذهن و هوش ، مفید برای تنگی نفس ، جلوگیری از ورم مفاصل ،ضد سرطان ، جلوگیری از لخته شدن خون ، تنظیم سوخت و ساز در بدن ، تنظیم فشار خون ، تنظیم قند خون ، جلوگیری از پارکینسون و آلزایمر، جلوگیری از سنگ کیسه صفرا و حفاظت از استخوان …. و خیلی موارد دیگر نیز هست.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا