کوکو حبوبات جزو غذاهای گیاهی خوشمزه و سالم می باشد که خاصه رژیم های گیاهخواری است. این غذای مفید و سالم با ترکیب سبزیجات و انواع حبوبات که ارزش غذایی بسیار بالایی دارند، طبخ می شود. از این رو می توانید با افزودن ادویه های مختلف، طعم آن را فوق العاده و منحصر به فرد کنید.

همان طور که گفتیم و از اسم این غذای عالی برمی آید، طبخ آن با انواع حبوبات چون لوبیا قرمز، عدس، نخود و لپه انجام می شود؛ به همین دلیل ارزش غذایی بسیار بالایی برای سلامتی و تامین پروتئین های بدن برای افراد دارد.

به عنوان مثال یکی از خواص حبوبات به عنوان پروتئین گیاهی مربوط به کمک به بهبود هضم غذا، تثبیت سطح قند خون، کاهش وزن و لاغری، تقویت سلامت قلب، تقویت سیستم ایمنی بدن و… می باشد. در واقع وجود مواد معدنی مفید چون ویتامین های گروه C ،B، آهن، پتاسیم، کلسیم، منیزیم، پروتئین، فیبر و… باعث این میزان از فواید و ارزش غذایی حبوبات شده است.

در کنار فواید بی شمار حبوبات باید به ارزش غذایی سبزیجات موجود در این غذا نیز توجه کنید. سبزی جعفری دارای خواصی چون اشتهاآوری، تقویت معده، رفع اختلالات ریوی، تصفیه خون، آرامش بخش اعصاب، بهبود آسم، تقویت پوست و رفع خراش ها و ترک های پوستی، کاهش وزن و… می باشد.

به همین دلیل کوکو حبوبات علاوه بر طعم عالی و خوشمزه ای که دارد، به عنوان یک غذای سالم و مفید برای حفظ سلامتی شما نیز معروف می باشد. پس حتما این غذای خوشمزه و لذیذ را در منزل طبخ کنید و از طعم لذیذ آن و فواید بی شمار آن بهره ببرید.

از دیگر انواع کوکو که با انواع مواد غذایی طیخ می شود می توان به کوکو نخود فرنگی، کوکو ماکارونی، کوکو کلم با هویج، کوکو تره فرنگی، کوکو کدو، کوکو لوبیا سبز، کوکو سیب زمینی و کوکو باقلا اشاره کرد.

خرید مواد اولیه مورد نیاز از دیجی کالا