پوره ماست و گیلاس و نعناع غذایی ساده، معطر، با بافتی نرم و مهم تر از همه سریع و آسان است. این پوره برای کودکان ۱۲تا۲۴ ماه مناسب می باشد. چون اولین بار است که کودک ماست را می خورد به یک الی سه قاشق آن بسنده کنید و هیچوقت از کودک خود انتظار خوردن یک کاسه پر را نداشته باشید

مهم ترین مسئله برای غذای کودکان ظاهر غذا می باشد که آنها را به غذا خوردن علاقه مند می کند. رنگ دل نشین پوره ماست و گیلاس و نعناع و ترکیب عطر خوش نعناع و گیلاس و ماست باعث جذب شدن کودک به غذا می شود. دقت داشته باشید که این پوره بسیار ساده است اما سعی کنید از مواد تازه و ارگانیک استفاده کنید که هم در ظاهر و مزه و هم در خاصیت غذایی بسیار موثر است.

ماست منبع مهم کلسیم و فسفر است و این عناصر برای رشد کودکان لازم و ضروری‌اند. شما هم ممکن است تعجب کنید چرا که می‌توان به کودکان ماست داد اما شیر گاو حداقل تا بعد از ۱۲ ماهگی کودک توصیه نمی‌شود. کودکان معمولاً ماست را دوست دارند. به همین دلیل می‌توانید با خیال راحت این پوره را به کودک خود دهید.

همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که نعناع دوست معده کودک است .یکی از خواص گیاه دارویی نعناع، ضد اسپاسم بودن آن است. نعناع باعث آرام شدن درد ناشی از گاز معده و سوزش سر دل می‌شود. از طرفی دیگر برگ‌های نعناع دارای اثر خنک کنندگی هستند که به دلیل متانول موجود در برگ‌ها است. در بدن کودک متانول باعث سرعت بخشیدن به جریان صفرا و شیره‌های گوارشی می‌شود. متانول باعث تسکین دل درد، تحریک شدن عضلات معده و سپس آرام شدن آن و کاهش گاز معده، قولنج و نفخ می‌شود.

از انواع دیگر غذای کودک می توان به : کورن فلکس خانگی ، میلک شیک نوتلا ، پوره مرغ و هویج و پوره سیب ، اسفناج و نخودفرنگی اشاره کرد.