تارت گوجه و ریحان یک پیش غذا یا فینگرفود خوش عطر و سبک است که با گوجه، ریحان، آرد سفید، آرد گندم، پنیر چدار و روغن زیتون آماده می شود. این پیش غذای خوشمزه مربوط به کشور ایتالیا می باشد که در نهایت سادگی یک غذای بسیار خوشمزه نیز به حساب می آید. تارت به طور کلی به نوعی از شیرینی فرانسوی گفته می شود که طعم و مزه آن با توجه به مواد تشکیل دهنده آن متفاوت است. مثلا یک سری از تارت ها شیرین هستند و برخی ترش یا حتی شور مزه اند. تارت های معروف معمولا با استفاده از میوه و کاسترد درست می شوند. همانند تارت توت فرنگی، کیوی و ذغال اخته که یک تارت میوه ای، ترش و اشتها آور است. ماده مشترک در همه تارت ها خمیر است. تفاوت تارت با کیک در این است که خمیر تارت پف نمی کند.

تارت گوجه و ریحان بسیار خوش عطر و خوشمزه است. این غذای ساده را می توانید به عنوان صبحانه، عصرانه، پیش غذا یا حتی شام سبک میل کنید. در تهیه این تارت می توانید از پنیر چدار یا ترکیب پنیر موزارلا و پارمزان استفاده کنید. خمیر تارت به راحتی درست می شود. برای تهیه خمیر تارت باید کره یا روغن، آب، شکر، نمک و آرد را طبق دستور العملی که اینجا برایتان قرار داده ایم با یکدیگر مخلوط کنید.

اگر به تهیه پیش غذا و غذاهای سبک علاقه دارید حتما به دستور پخت های قارچ سوخاری با سس پنیر ،جامبو با مرغ ، خاگینه ذرت و بورک گوشت که قبلا در سایت غذالند قرار داده ایم سر بزنید.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا