گریل چیکن پنه یا پاستای مرغ کبابی یک غذای ایتالیایی محبوب است. از آن جا که انواع پاستا و پنه در ایران بسیار معروف شده اند تصمیم گرفته ایم دستور تهیه این غذای خوشمزه را آموزش دهیم. پنه نوعی پاستای لوله ای شکل ایتالیایی است که دو سر آن به صورت اُریب بریده شده باشد.
هر پاستایی بنا به شکل و اندازه‌ خود سُس متفاوتی می‌خواهد. برای انواع لوله‌ای شکل پاستاها باید سس‌های غلیظ‌‌تری آماده کنید. برای پاستاهای نازک مثل اسپاگتی‌ها و ماکارونی‌های معمولی سُس‌های رقیق‌تر با روغن و گوجه فرنگی رنده شده مناسب‌تر است.
نکات مهم تهیه پاستا
۱-پاستا را روی حرارت بالای گاز بپزید.
۲-هنگام جوش آمدن آب که اقدام به ریختن پاستاها در آبجوش می کنید. دقت کنید که شعله گاز بالا باشد و جوشیدن آب پس از اضافه کردن پاستاها نیز ادامه داشته باشد. یک دقیقه بعد با چنگال پاستاها را هم بزنید تا رشته ها نرم شوند. برای جلوگیری از چسبیدن رشته ها باز هم هم زدن را در طول مدت پخت تکرار کنید.
۳- پاستا را بیش از حد نجوشانید. پاستا نباید زیاد نرم و شفته شوند. جوشاندن زیاد پاستا را له می کند.
۴- یک الی ۲ دقیقه مانده به پایان زمان پخت (معمولا روی بسته بندی درج می شود) بهتر است آن را تست کنید. یک پاستا را از آب بیرون آورده و زیر دندان تست کنید. نرم بودن اطراف پاستا و سفت بودن وسط آن نشان دهنده پخته بودن آن است.
۵- پاستا را بعد از ریختن در آبکش زیر آب نگیرید. چون باعث از بین رفتن طعم نشاسته ای آن می شود.
۶- برای خوشمزه تر کردن پاستا مقداری پنیر پارمزان روی آن ها رنده کنید. این کار باعث خوشمزه تر کردن آن ها می شود.

از انواع دیگر پاستا می توان به : گراتن پاستا ، فتوچینی با شیر و پنیر ، پاستا لیمویی با اسفناج و ماکارونی و خامه اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا