گراتن پاستا یک غذای خوشمزه و جدید در بین ایرانیان است که از کشور استرالیا به کشور ما راه پیدا کرده است.تهیه ی این غذا برای کدبانوها بسیار مناسب است. این غذا برای کسانی که به پاستا علاقه ی فراوانی دارند بسیار مفید است. این پاستا را می توانید به راحتی در منزل تهیه کنید.

برای تهیه این غذا شما به‌ پاستای فرمی(شکل دار) و گوشت چرخ کرده و قارچ و پیاز و فلفل دلمه ای و رب گوجه فرنگی و پنیر پیتزا و ادویه نیاز دارید. گراتن پاستا یکی از غذاهای معروف در خارج از کشور می باشد. این غذا در بین مردم جهان از جایگاه بالایی برخوردار است به طوری که یکی از غذاهای مهم در لیست غذایی آن ها می باشد. این غذا به روش های مختلفی طبخ می شود و شما می توانید بر اساس ذائقه ی شخصی خود آن را تهیه کنید. گراتن پاستا را می توانید به شکل های مختلفی تزئین کنید هرچه آن را زیباتر تزئین کنید سفره ی شما رنگ و جلوه ی خاصی به خود می گیرد. شما با یاد گرفتن این دستور پخت می توانید یک غذای عالی و خاص را برای خانواده ی خود تهیه کنید و یک دورهمی به یاد ماندنی را برای خود رقم بزنید. گراتن پاستا را می توانید از این پس در دستور غذایی خود قرار دهید زیرا موادی که در این غذا استفاده شده است از ارزش غذایی بالایی برخوردار هستند و این امر باعث مقوی و مغذی بودن این پاستا شده است.این غذا را باید در فر و با استفاده از پنیرپیتزا آماده کنید. گراتن سیب زمینی ، گراتن مرغ ، گراتن پاستا و گراتن ماکارونی از انواع گراتن ها می باشند که می توانید آن ها را نیز امتحان کنید.

از انواع دیگر ماکارونی می توان به : پاستا پنه با سس آرابیاتا ، فتوچینی با شیر و پنیر ،لازانیا و فتوچینی با میگو اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%da%af%d8%b1%d8%a7%d8%aa%d9%86-%d9%be%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7-2″]