کیک شکلاتی یکی از کیک های مورد علاقه بیشترین مردم جهان می باشد. کمتر کسی پیدا می شود که از کیک شکلاتی خوشش نیاید و تعداد معدودی نیز به دلیل اینکه به شکلات حساسیت دارند نمی توانند این کیک را میل کنند. محبوبیت این کیک در بین مردم باعث شده در بیشتر قنادی ها این کیک خوشمزه یافت شود. هر کسی که عاشق شکلات است به طور حتم از کیک شکلاتی نیز خوشش می آید. در این کیک از شکلات های تخته ای با طعم های مختلف که بستگی به ذائقه فرد دارد استفاده می شود. همانطور که می دانید ما دو نوع شکلات تخته ای تلخ و معمولی داریم که از هر کدام می توان برای تهیه این کیک استفاده کرد. اگر از شکلات تخته ای تلخ در کیک استفاده می کنید از تلخی آن نترسید زیرا تنها ۶۰٪ آن شکلات خالص می باشد در نتیجه کیک را زیاد تلخ نمی کند و تنها طعم شکلات آن بیشتر می شود و برای کسانی که کاکائو مصرف می کنند طعم آن می تواند عالی باشد.
کیک شکلاتی دارای انواع مختلفی می باشد که کیک آتشفشان شکلات فوری و لاوا کیک شکلاتی از انواع آن می باشد. در لایه های میانی کیک شکلاتی می توانید از خامه فرم گرفته استفاده کنید. خامه را می توانید از قنادی ها تهیه کنید یا خودتان در منزل با استفاده از پودر خامه درست کنید.
کاکائو مورد استفاده در شکلات های تخته ای دارای خواص فراوانی می باشد. کسانی که کاکائو مصرف می کنند نسبت به کسانی که مصرف نمی کنند کمتر در معرض خطر ابتلا به پوکی استخوان قرار می گیرند. حتی این ماده غذایی می تواند به کاهش کلسترول بدن نیز کمک کند. برای کاهش فشار خون نیز می توانیداستفاده کنید زیرا می تواند فشار خون را تنظیم کند در نتیجه از ابتلا به سکته قلبی جلوگیری کند. از انواع دیگر کیک درسایت غذالند می توان به : کیک کاکائو ، کیک موز با کرم پنیر ، کیک کشمشی و کیک هندوانه اشاره کرد.