کیک سوارپرایز یکی دیگر از کیک های خوشمزه و مورد توجه است که پیشنهاد می کنیم حتما تهیه کنید.این کیک همانند ژله سورپرایز که قبلا توضیح داده ایم زمانی که شما دسر مورد نظر را از قالب در می آورید شکل عادی دارد ولی زمانی که آن را برش می زنید محتویات داخل آن نشان داده می شود.
کیکی که امروز می خواهیم برای شما توضیح دهیم یک کیک کره ای است با ظاهری فشرده و مرطوب.این کیک اولین بار توسط یک شیرینی پزی انگلیسی در اویل قرن ۱۸ میلادی تهیه شده و مورد استقبال قرار گرفت.
کیک سورپرایز کیکی ست که تقریبا با تمام کیکهایی که تهیه می کنید قابل تهیه شدن است فقط کیک هایی که با عنوان کیک خیس و یا هر کیکی که مواد آن تقریبا شل است مثل کیک هویج نمی توان تهیه کرد زیرا باعث می شود موادی که داخل کیک است حرکت کرده و از کیک اصلی بیرون بزند.
در کیکی که امروز قرار است به شما آموزش دهیم از شیر و بیکینگ پودر استفاده نمیشود.
وانیل در واقع میوه ای گیاهی ست که دانه های این گیاه را پس از جداسازی تخمیر می کنند تا عطر مطبوع آن ها بیرون بیاید و عموماً به صورت پودر یافت می شود.در ایران وانیل معمولا برای تهیه شیرینی استفاده می شود.وانیل برای اولین بار در قرن شانزدهم میلادی توسط آزتک‌ها استفاده می‌شد. فاتحان اسپانیایی، در سراسر آمریکای میانه و مکزیک امروزی مردمانی را یافتند که از وانیل در نوشیدنی‌ها و غذاهایشان استفاده می‌کردند. پس از آن وانیل به اسپانیا آورده شد و برای طعم و عطر دهی یک نوشیدنی شکلاتی استفاده شد. این نوشیدنی از مخلوط دانه‌های کاکائو، وانیل، ذرت، آب و عسل درست شده بود. دامنه مصرف این نوشیدنی به انگلستان، فرانسه و در اوایل قرن هفدهم میلادی به کل اروپا گسترده شد.وانیل پس از زعفران دومین ادویهٔ گرانقیمتِ جهان است.
همچنین در ادامه نظر شما را به طرز تهیه کیک قرمز مخملی جلب می کنیم.