کیک ارده، کیکی بسیار مقوی با مواد مغذی و سالم است که طعم و مزه ای شبیه به حلوا ارده دارد. البته کیک ارده بیشتر در کشورهای عربی و ترکیه معروف و رایج است که در هر فرهنگی و طبق هر سلیقه و عادت غذایی نیز یک دستور تهیه خاص برای این کیک وجود دارد. کیک ارده، کیک محبوب در فصل تابستان است که در اکثر مهمانی ها و جشن های تولد می توانید تهیه کنید و از طعم آن لذت خواهید برد.

ارده از خاص ترین سس های خوشمزه ای است که در آشپزی غذاهای مدیترانه و منطقه خاورمیانه رایج و مرسوم است. البته در کشورهای عربی نیز در برخی از غذاها چون حمص از ارده استفاده می شود. درواقع شاید به همین دلیلِ لذیذتر کردن طعم و عطر غذاها، ارده در طبخ اکثر خوراک ها معروف شده است. در ایران نیز در غذاهای خاصی به خصوص در صبحانه از ارده استفاده می شود. بنابراین همان طور که می دانید جدا از طعم خوشمزه آن، فواید و خاصیت بسیاری برای بدن دارد.

کیک ارده یک میان وعده عالی و خوشمزه، با کلی فواید و خاصیت است که البته به همراه چای و یا حتی یک نوشیدنی خنک روز شما را فوق العاده خواهد کرد. درواقع تمام مواد اولیه برای طبخ کیک ارده، خواص مفید خود را دارند که باعث می شود شما در کنار خوردن شیرینی لذیذ مورد علاقه خود از فواید آن نیز بهره مند شوید.

کوچکترین و محدودترین مواد کیک ارده که کنجد می باشد، به عنوان دارو و سلامتی بخش بدن معروف و مشهور می باشد. ارده نیز که در تهیه انواع شیرینی ها، حلوا، کیک و نان استفاده می شود نیز به دلیل دارا بودن انواع ویتامین ها، آهن، کلسیم و منیزیم نیز خواص خاص و مفید خود را دارد.

از دیگر کیک های خوشمزه و مقوی می توان به کیک انجیر، کیک گردو و بادام، کیک اسفنجی، کیک ساده و کیک شکلاتی اشاره کرد.