کیسادیای مرغ chicken quesadilla یک غذای مکزیکی است. این غذا با سینه مرغ، پنیر و نان تورتیلا تهیه می شود. کِیسادیا شبیه پیتزا است با این تفاوت که کالری آن از پیتزا بسیار کمتر است. برای پخت انواع کیسادیاها نان تورتیلا را پر از پنیر کرده و داخل فر قرار می دهند. موادی که بین تورتیلا و پنیر قرار می گیرد متنوع است. می توانید از انواع گوشت و سبزیجات برای تهیه کِیسادیا استفاده کنید. کیسادیای مرغ مکزیکی به علت وجود فلفل سبز تند مزه است.
تورتیلا نوعی نان نازک مکزیکی است که از آرد سفید آسیاب شده تهیه می شود. تورتیلا بیس اصلی بسیاری از غذاهای مکزیکی- اسپانیایی است. این نان را می توانید در خانه درست کنید یا از فروشگاه ها تهیه کنید. اگر زمانی هوس کِیسادیا کردید و فروشگاهی که نان تورتیلا داشته باشد اطرافتان نبود با استفاده از ۳ لیوان آرد، ۱ لیوان آب گرم، ۱/۳ لیوان روغن، ۱/۲ قاشق چایخوری بکینگ پودر، ۱ قاشق چایخوری نمک می توانید آن را تهیه کنید.

طرز تهیه نان تورتیلا خانگی:
۱- آرد ، نمک و بکینگ پودر را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید.
۲- آرد را گود کنید و روغن را داخل گودی بریزید و از اطراف کم کم مواد را مخلوط کنید تا بافتی مانند خرده نان پیدا کند سپس آب گرم را کم کم اضافه و مخلوط کنید.
۳- مواد را آنقدر ورز دهید که خمیری ساخته شود که به دست نچسبد.
۴- یک کاسه را چرب کنید. خمیر را درون آن قرار بدهید و رویش را با نایلون بپوشانید. خمیر را به مدت ۱ ساعت در محل گرمی استراحت دهید. پس از اینکه خمیر استراحت کرد و حجمش افزایش یافت خمیر را به ۱۰ قسمت مساوی تقسیم کنید. روی یک سطح کمی آرد بپاشید و خمیرها را با وردنه پهن کنید.
۵- ماهیتابه را روی حرارت متوسط قرار داده و صبر کنید تا داغ شود. سپس خمیر را داخل ماهیتابه بگذارید. کمی صبر کنید تا خمیر شروع به حباب زدن کند سپس برگردانید تا ظرف دیگر نان نیز بپزد. پس از اینکه پخت نان تمام شد آن ها را درون یک سفره پارچه ای قرار دهید تا گرم و نرم باقی بمانند.

اگر به آشپزی مکزیکی علاقه دارید حتما دستور پخت پلو مکزیکی و فاهیتای مرغ را در سایت غذالند مطالعه کنید.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا