کوکی ها به عنوان یکی از شیرینی های بسیار محبوب در سراسر جهان به حساب می آیند. دستور پخت منعطف این کوکی ها باعث شده که به توان از مواد مختلفی برای تزیین و طعم دهی به آن استفاده کرد. در اینجا یکی از ساده ترین دستورات پخت کوکی آورده شده است که از شکلات چیپسی به عنوان یک طعم دهنده لذت بخش درون کوکی و هم چنین شکر های دانه ای برای تزیین رویه کوکی مورد استفاده قرار گرفته است. به جای این مواد می توان از کشمش و سنگ های شکلاتی تزیینی و برخی میوه های خشک استفاده نمود.
لذت بخش بودن این شیرنی ها تنها بدلیل وجود طعم دهنده های بسیار خوشمزه و متنوع در آن نیست بلکه اندازه این کوکی ها تناسب با سلیقه قادر به تغییر می باشند. به نحویی که به جای یک قاشق غذا خوری از یک و نیم قاشق غذا خوری و یا مقادیر کمتری برای پخت استفاده نمود. مقدار یک و نیم قاشق غذا خوری تقریبا کوکی های با اندازه متوسط به شما ارائه خواهند کرد.
کوکی ها خود شیرنی ها تقریبا نرم و لطیفی هستند و نباید فکر کنید با کمتر پختن آنها می توان به شیرینی نرم تری دست یافت. بعد از پخته شدن نمای شکسته ای پیدا می کنند و علی رغم وجود پکینگ پودر در این دستور از میزان پف کردن کمتری برخوردارند. بهتر است کره موجود در دستور پخت را با چند ثانیه قرار دادن در مایکروویو نرم تر کنید. ولی دقت کنید کره نباید کاملا آب شود بلکه کمی نرم شدن کافی است. شکر قهوه ای شیرینی کمتری نسبت به شکر سفید دارد پس نگران خوردن بیش از حد آن توسط بچه ها نباشید. برای پخت کوکی ها نیازی به استفاده از سینی های با قالب مشخص نیست و به راحتی می توان از سینی صاف برای گذاشتن کوکی ها و پختن آنها استفاده نمود.
از انواع دیگر شیرینی می توان به : شیرینی الماسی ، کلوچه مغزدار ، شکلات سوئیسی و بیسکوییت ستاره ای اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا