کوکو سبزی یکی از غذاهای معروف مردم ایران است که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. این کوکو از غذاهای معروفی است که در شب عید و در کنار سبزی پلو با ماهی سرو می شود. به دلیل پخت آسان این غذا معمولا در مسافرت، زنگ تفریح کودکان و هر زمان که وقت کافی برای تهیه غذا نداشته باشید می توانید از این غذای خوشمزه و مقوی استفاده کنید. تهیه این غذا بسته به ذائقه افراد، متفاوت است و امکان دارد هر کسی مواد لازمی را به آن اضافه و یا کم کند. سبزی تشکیل دهنده این کوکو در واقع همان مواد لازم برای سبزی پلو است با این تفاوت که سبزی کوکو را باید مقداری درشت تر خورد کرد.کوکوسبزی از آن جهت که جز غذاهای گیاهی و ساده نیز هست طرفداران بسیاری دارد. این غذا را به روش های مخالف می توان تهیه کرد .می توانید داخل نان تست و یا نان باگت را خالی کرده و سبزی کوکو را در آن گذاشته و بعد سرخ کنید ،می توانید آن را داخل فر قرار دهید و بدون روغن و یا روغن خیلی کم سرخ کنید. گاهی اوقات برای انسجام بیشتر کوکو سبزی از آرد و یا سیب زمینی استفاده می کنند که این موارد هم باز بستگی به سلیقه آشپز دارد.

یکی از راه های خوشمزه شدن این کوکو این است که به مایهٔ آن گردوی خرد ، زرشک یا باقلا  اضافه کنید. سبزیِ کوکوسبزی در مازندران شامل نعنا و پونه، جعفری، و گشنیز است.

در ادامه شما را با انواع دیگری از کوکوهای نوشته شده همچون کوکو گردو، کماج، کوکو پاغازه و کوکو ریواس در صفحات دیگر نیز آشنا می کنیم.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا