کوکو تره فرنگی یک وعده غذایی کامل و سالم و سرشار از کربوهیدرات، پروتئین و ویتامین B6، فیبر، کلسیم و آهن است.در سه ماهه ی اول به دلیل رشد سریع جنین بدن مادر بسیاری از املاح و مواد معدنی ذخیره  شده را از دست میدهد و با یک برنامه ی غذایی مناسب میتواند آنرا جایگزین کند. همچنین در این مرحله از بارداری متاسفانه مادرها اشتهای چندانی ندارند و حالت تهوع صبح گاهی و ویار از سری مشکلات سه ماهه ی اول بارداری است.

سبزی تره فرنگی، که از مواد اصلی کوکو تره فرنگی است، همانند قرص مولتی ویتامین عمل میکند و همچنین منبع غنی از کلسیم است که برای رشد استخوان های جنین، پیشگیری از بدخلقی، بی خوابی، درد کمر و پا بسیار تاثیر گذار است. همچنین تره فرنگی دارای ویتامین B6 می باشد که برای تنظیم سوخت و ساز بدن و التیام تهوع صبح گاهی نیز مفید است. ویتامین B6 در عمل رشد و تکامل سلول های عصبی و سلول های قرمز خونی نقش بسزایی دارد. کمبود ویتامین B6 یکی از علل اصلی سقط جنین در سه ماهه ی اول بارداری می باشد. از دیگر خواص تره فرنگی داشتن ویتامین K ( کمک به فاکتور انعقاد خون جنین)، منگنز و آهن است.

از دیگر مواد اصلی کوکو تره فرنگی سیب زمینی ست که منبع خوب انواع مواد مغذی در بدن محسوب شده و مصرف متعادل آن به مادر باردار توصیه می‌گرذد. سیب زمینی حاوی مقدار زیادی نشاسته است که به سرعت جذب می‌شود و می‌تواند روی متابولیسم گلوکز در بدن تاثیر داشته باشد. بر اساس دستورالعمل‌های انجمن تغذیه سوییس مصرف ۴-۳ واحد کربوهیدرات به صورت روزانه در بارداری توصیه می‌شود (اگرچه این مقدار بسته به وزن قبل از بارداری مادر، وزن فعلی و روند وزن‌گیری جنین تا حدودی متفاوت است). علاوه بر این بهتر است سیب زمینی همراه سبزیجات یا حبوبات مصرف شود تا قند خون را آرام‌تر بالا ببرد. علاوه بر این بهتر است سیب زمینی همراه سبزیجات یا حبوبات مصرف شود تا قند خون را آرام‌تر بالا ببرد، مثل کوکوی تره فرنگی.

از انواع دیگر کوکو می توان به : کوکو پیازچه ، کوکو لوبیا سبز ، کوکو باقلا و کوکو کدو اشاره کرد.