کوفته بلغور از غذاهای سنتی کشور ترکیه می باشد. این کوفته نیز مانند دیگر کوفته ها بسیار لذیذ و خوشمزه می باشد. طرفداران کوفته در ایران بسیار زیاد است زیرا یکی از غذاهای سنتی ما ایرانیان نیز هست و با ذائقه ما سازگار است. البته این کوفته در ترکیه با گوشت نیز تهیه می شود و شما می وتانید به جای سیب زمینی از گوشت استفاده کنید. کوفته بلغور با سیب زمینی مانند کوفته تبریزی و دیگر کوفته ها سرو می شود. شما می توانید با رعایت نکات و دستور پخت آن به راحتی و در خانه آن را تهیه کنید.

اگر برای اولین بار است که می خواهید این غذای خوشمزه را درست کنید می توانید قدم به قدم با استفاده از دستور پختی که در ادامه توضیح داده ایم آن را تهیه کنید. برای تهیه کوفته بلغور از بلغور ریز گندم استفاده می شود. همچنین کوفته بلغور را مانند کباب باید در روغن سرخ کنید.

در بعضی از دستور پخت ها آن را همانند کوفته تبریزی درون آب و رب می پزند. ولی این غذا به دلیل اینکه مواد اولیه آن پخته شده است می توان آن را به راحتی درون روغن سرخ کرد در نتیجه بهترین دستور پخت همین است. بلغور همان گندم خورد شده است که پخته شده و می توانید آن را به صورت حاضری از مغازه ها تهیه کنید و یا به راحتی در خانه آن را آماده کنید. برای تهیه بلغور باید از آسیاب استفاده کنید اگر وقت این کار را ندارید بهترین کار تهیه آن از مغازه ها است. گندم یکی از مواد مورد نیاز و ضروری برای بدن است که می تواند کربوهیدارت مورد نیاز بدن را به طور کامل تامین کند. به طور کلی این غذا می تواند برای بدن بسیار مفید و مقوی باشد. پس اگر می توانید آن را حداقل در هفته یکبار برای خانواده خود تهیه کنید. کوفته بلغور را می توانید به عنوان یک وعده کامل نهار و یا شام سرو کنید.
از انواع دیگر کوفته می توان به : کوفته نخودچی ، کوفته برنجی ، کوفته کباب ترکی و کوفته مرغ اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا