کمپوت زردآلو نوعی دسر خوشمزه و خوشرنگ است که به عنوان عصرانه و یا بعد از غذا می توانید میل کنید.زردآلو یکی از میوه های تابستانی و پرطرفدار می باشد. این میوه را می توان هم به صورت خام و نرسیده به عنوان اخکوک و هم به صورت رسیده نیز مصرف کرد. درخت این میوه به دو صورت زود رس و تابستانی وجود دارد. درخت زودرس این میوه زمانی که هنوز میوه درختان دیگر نرسیده است قابل خوردن و کاملا شیرین است. از زردآلو می توان به عنوان یک روش درمانی برای بعضی از بیماری ها استفاده کرد. استفاده زیاد آن ملین آور است. این میوه دارای ویتامین A می باشد. که مصرف آن برای گوارش بسیار مفید می باشد ولی نباید در مصرف آن زیاده روی کرد. به طور کلی در مصرف هرچیزی اگر زیاده روی کنید باعث زیان رسیدن به بدنتان می شوید.
کمپوت زردآلو توانسته بیشتر خواص زردآلو را در خود نگهداری کند شاید هم بیشتر کند. طرز تهیه این کمپوت بسیار آسان می باشد در نتیجه می توانید در خانه به راحتی تهیه کنید. برای تهیه این کمپوت شما نمی خواهد از مواد زیادی استفاده کنید و ماده اصلی آن فقط زرآلو می باشد. کمپوت به ماده غذایی گفته می شود که از میوه ی مورد نظر به صورت تکه ای و خورد شده به اضافه ی شربت استفاده می شود. کمپوت می تواند برای افرادی که از لحاظ گوارشی مشکل دارند و قادر به هضم میوه های خام نیستند استفاده شود زیرا کمپوت ها به صورت کاملا پخته تهیه می شود. به همین دلیل بیشتر افراد زمانی که به دیدن و عیادت مریض می روند برای وی کمپوت و آبمیوه می برند زیرا بیشتر این افراد یک مرحله جراحی را گذرانده اند و دستگاه گوارششان خوب عمل نمی کند به همین دلیل بهترین گزینه می باشد.
شما می توانید این کمپوت را به راحتی در منزل تهیه کنید ولی مطمئن شوید تمام نکات آن را رعایت می کنید زیرا رعایت نکردن این نکات باعث خراب شدن کمپوت می شود. یکی از این نکات می تواند زمان جوشیدن میوه به همراه شربت باشد. اگر کمپوت زیاد بجوشد باعث له شدن میوه می شود در نتیجه ظاهر کمپوت را خراب و نافرم می کند. از انواع دیگر دسر می توان به دسر بستنی ، دسر خربزه ، کرم ژله توت فرنگی و دسر بیسکویتی اشاره کرد.