کلوچه آویشن یکی دیگر از کلوچه های خوشمزه ای است که قول داده بودیم شما را با طرز تهیه آنها آشنا کنیم. این کلوچه خوشمزه در کشورهای دیگر هم پخته می شود. جالب است بدانید که در مراسم سال نوی میلادی و کریسمس آمریکایی ها این کلوچه خوشمزه را تهیه و استفاده می کنند.

با توجه به اینکه این کلوچه دستور پخت ساده ای دارد به راحتی می توانید آن را در منزل تهیه کرده و استفاده نمایید.از مواد اولیه به کار رفته در این شیرینی می توان به آب لیمو ترش ،پوست لیمو ترش رنده شده ،آویشن تازه ،کره آب شده و آرد اشاره کرد. حتما دقت کنید که پیش از آماده کردن مواد اولیه فر را روی ۳۵۰ درجه فارنهایت یا ۱۷۵ درجه سانتیگراد تنظیم کنید تا هنگام قرار دادن کلوچه ها فر کاملا گرم باشد. توجه داشته باشید که پیش از مخلوط کردن سایر مواد با کره باید آن را به تنهایی به مدت ۳۰ ثانیه با هم زن برقی به خوبی هم بزنید و سپس شکر را به آن بیافزاید.

وجود آبلیموترش ، آویشن تازه و پوست لیموی رنده شده در این کلوچه باعث ایجاد طعم و عطر دلپذیری در آن می شود.

در این قسمت می خواهیم شما را با برخی از خواص آویشن نیز آشنا کنیم .آویشن گیاهی پرخاصیت است که غالبا برای درمان بیماری های مختلف از آن استفاده می شود. علاوه بر آن آویشن برای سلامت پوست و مو هم بسیار مفید است.
هم چنین آویشن به درمان  مشکلات تنفسی هم کمک می کند. به همین دلیل بیشتر در هنگام سرماخوردگی توصیه می شود که از آویشن استفاده کرد . این گیاه به دلیل دارا بودن خواص آنتی بیوتیک و آنتی سپتیک می تواند در رفع مشکلات تنفسی از جمله گلو درد و سرفه و برونشیت و حتی سر درد تاثیر گذار باشد. پس توصیه ما به شما این است که حتما از این گیاه مفید استفاده کنید.
از انواع دیگر شیرینی می توان به : شیرینی چنگالی ، کوکی با شکلات چیپسی ، بیسکوییت ستاره ای و شیرینی آلمانی اشاره کرد.