شاید وقتی اسم کرپ را می شنوید احساس کنید چه چیز عجیب و غریبی است یا دستور پخت آن سخت است اما کاملا در اشتباهید. کرپ یک نوع نان بسیار پرطرفدار و خوشمزه است که انواع مختلف آن برای وعده های مختلف غذایی وجود دارد. این نان دستور پختی شبیه به پنکیک دارد با تفاوت های اندکی مانند نازک تر بودن و شل تر بودن که آن ها را از هم متمایز می کند. کرپ در دسته نان ها قرار دارد و می توان آن را در کنار مواد غذایی مختلفی از جمله میوه ها، عسل، گوشت و … میل کرد.

کرپ یک نان فرانسوی است که معمولا با آرد گندم تهیه می شود و کلمه ی کرپ از واژه ی crispa به معنای پیچاندن گرفته شده است. این نان معمولا در وعده صبحانه مصرف می شود که شیرین است ولی نوع نمکی آن وجود دارد که می شود برای ناهار یا شام استفاده کرد در این صورت باید گوشت یا ژامبون یا تخم مرغ و دیگر مخلفات را داخل آن بریزید و گوشه های آن را بپیچانید. این نان در کافی شاپ ها به عنوان دسر تهیه می شود برای این کار باید روی آن نوتلا یا مربا بریزید.

هر نوع دستور پختی که از کرپ بخوانید برای هر نوع وعده غذایی که باشند فقط در مواد اولیه تفاوت دارند و مرحله نهایی همه آنها به این صورت است که خمیر رقیقی که آماده شده را داخل ماهیتابه می ریزید تا پخته شود و طلایی گردد. پروتئین بالایی که در این نان وجود دارد باعث می شود با خوردن آن در وعده صبحانه پروتئین زیادی دریافت کنید و انرژی زیادی در کل روز داشته باشید پس اگر ورزشکار هستید حتما این صبحانه ی مقوی را امتحان کنید.

در اینجا دستور تهیه یک کرپ شیرین مخصوص وعده صبحانه را برای شما آماده کرده ایم.از انواع دیگر نان می توان به : واتروشکا ، نان گاتا ، نان آچما و کلانه اشاره کرد.