کباب تابه ای در فر یکی از خاص ترین و البته لذیذ ترین غذاهای ایرانیان محسوب می شود.این غذا تقریبا همان کباب تابه ای معمولی است با این تفاوت که در فر تهیه می شود. کمتر کسی پیدا می شود که کباب دوست نداشته باشد. کباب کردن گوشت نسبت به دیگر روش های سرخ کردن گوشت سالم تر است. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که نباید کباب را روی درجه حرارت زیاد تهیه کنید زیرا ممکن است خواص مفید گوشت را از بین برده و مواد مصرفی تولید کند.
اکثر کباب ها از گوشت قرمز تهیه می شوند. یکی از بهترین منابع تأمین پروتئین، مصرف گوشت کبابی است. از این رو افراد باید در رده های سنی مختلف روزانه ۶۰ الی ۱۵۰ گرم گوشت مصرف کنند.علاوه بر این که گوشت پروتئین دارد آهن و روی آن نیز برای بدن ما مفید می باشد.بهترین شیوه ی خوردن کباب این است که همراه با نان یا برنج، سماق، سزیجات، لیمو تازه، پیاز مصرف شود تا چهار گروه اصلی غذایی تکمیل شود. پس هنگام خرید نباید از این مخلفات غافل شوید.
علاقه به پخت کباب فقط منحصر به کشورمان ایران نمی باشد بلکه مردم خاورمیانه و کشورهای آسیایی و عربی به پخت کباب علاقه دارند و در این کشورها نیز کباب های متنوعی یافت می شود اما کباب ایرانی طعم و مزه دلپذیرتری دارد. در پخت این کباب ها از ادویه جات مختلفی استفاده می شود که طعم و مزه ی خاصی به کباب می دهد. از معروف ترین کباب های ایرانی می توان به کباب برگ، کباب کوبیده، کباب بختیاری، حسینی، کباب ترش و …. اشاره کرد.
ذکر این نکته مهم است که کباب غذای خوشمزه ای است اما به همه ی افراد توصیه نمی شود که آن را مصرف کنند مثلا اگر مبتلا به بیماری نقرس هستید نباید به گوشت قرمز دست بزنید.
دقت داشته باشید که گوشت را از فروشگاه های معتبر خریداری نمایید و به این نکته توجه کنید که گوشت ها نباید چربی زیادی داشته باشند زیرا هر قدر چربی کم تر باشد کباب سالم تری خواهید داشت.