یکی از لذیذ ترین و خوشمزه ترین غذا و کباب ایرانی، کباب بختیاری می باشد که طرفداران زیادی دارد. از زمان های گذشته تا امروز، کباب یکی از غذاهای مورد توجه و مورد علاقه ی مردم بوده است. همین مورد بهانه ی خوبی است تا با تاریخچه این غذای لذیذ بیش تر آشنا شویم و مایه ی افتخار است که این کباب یکی از غذاهای ایران اسلامی به شمار می رود.
کباب از آن چنان بوی خاصی برخوردار است که کم تر کسی است که با فهمیدن آن وسوسه نشود و به نحوی است که هر فردی را به سمت و سوی هر نوع کبابی می کشاند و جذب می کند. در سطح کشور رستوران های مختلفی وجود دارند که انواع و اقسام کباب ها را تهیه و توزیع می کنند اما پخت و پز کباب در خانه طعم و بوی متفاوتی دارد علاوه بر این با فراهم کردن ابزار ها ی پخت کباب در منزل می توانید از خوردن غذایی سالم و لذیذ خیالتان راحت باشد و از خوردن چنین غذای خانگی لذت ببرید.
کباب یکی از غذاهای اصیل ایرانی است که غذای جدیدی نیست. این غذا به دوران ناصرالدین شاه بر می گردد به طوری که این پادشاه به کباب خور تاریخ مشهور شد. جالب است بدانید که خوردن کباب با چلو کره و گوجه کبابی به اصل و نسب دوران ناصرالدین شاه باز می گردد به طوری که وقتی ناصرالدین شاه به مقام پادشاهی منسوب شد به همراه خود تعدادی آشپز که در پخت کباب مهارت داشتند را به تهران آورد. در دوران پادشاهی ناصرالدین شاه اهالی دربار عادت داشتند تا کباب را با نان میل کنند اما بعد از مدتی برنج هم پای ثابت بشقاب های کباب اضافه شد تا این غذا را تکمیل و خوشمزه تر از قبل کند. به تدریج غذاهای دربار از جمله کباب به غذاهای مردم عادی نیز اضافه شد و چون این غذا از محبوبیت خاصی برخوردار بود توجه آشپزهای رستوران ها را به خود جلب کرد و همین عامل باعث شد رستوران ها انواع مختلفی از کباب ها را تهیه کنند و به لیست غذایی شان اضافه کنند تا امروزه شاهد انواع کباب ها از جمله کباب برگ، کباب کوبیده، ژاپنی، کباب تابه ای و…. باشیم.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا