کاری ماسامان با مرغ  یک خوراک محبوب تایلندی است. نام این غذا از کلمه مسلمان در زبان تایلندی گرفته شده است. این غذا ترکیبی از سیب زمینی، سس ماهی، گوشت گاو یا مرغ، کاری و تمر هندی است. تایلندی ها این غذا را همراه با پلو سرو می کنند. این غذا برعکس سایر غذاهایی که ریشه تایلندی-هندی دارند چندان تند نیست. در تهیه این غذا از ادویه هایی همچون زیره، جوز هندی، دارچین و فلفل قرمز خشک شده استفاده می شود که مزه اسپایسی به کاری ماسامان می بخشند.

کاری ماسامان با مرغ را با ادویه کاری مزه دار می کنند. کاری ماسامان با مرغ در واقع نوعی خورش است که محلی ها آن را با برنج باسماتی سرو می کنند. برای کاهش کالری این خوراک خوشمزه می توانید از گوشت سینه مرغ استفاده کنید. کاری ماسامان یک غذای تایلندی است که به ذائقه و سلیقه غذایی ایرانی ها بسیار نزدیک است. این غذا که به عنوان یکی از خوشمزه ترین غذاهای جهان شناخته می شود را می توانید با گوشت قرمز نیز درست کنید. برای تهیه این مدل باید راسته گوساله خرد شده، دانه هل، میخک صد پر و سیر خرد شده را به مواد لازم اضافه کنید.

نام دیگر کاری ماسامان با مرغ ،چیکن کاری تایلندی است. این غذا را می توانید در وعده های ناهار یا شام سرو کنید. در هنگام طبخ این غذا می توانید به جای روغن نباتی یا جامد از روغن مایع استفاده کنید. برای سریع تر کردن پخت این غذا می توانید ماست را به مواد اولیه آن اضافه کنید. اگر دیدید که مرغ هنوز خام است در چند مرحله یک لیوان آب گرم را به غذای در حال پختن اضافه کنید. کاری ماسامان را می توانید با پودر نارگیل، فلفل سبز و گشنیز تازه سرو کنید. اگر از مدل غذاهای تایلندی و هندی که طعم و مزه اسپایسی و تند دارند لذت می برید دستور پخت فاهیتای مرغ ، تخم مرغ تند و املت هندی را نیز نگاهی بیندازید.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%da%a9%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%85%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%b1%d8%ba”]