ژله لایه ای یکی دیگر از انواع ژله هاست که معمولا برای مهمانی ها و مراسم خاص تهیه می شود.این ژله همانطور که از اسمش پیداست با چند لایه تهیه می شود. برای این کار می توانید از دو طعم ژله و یا حتی بیشتر نیز استفاده کنید این ژله هر چه تعداد رنگ در آن بیشتر باشد جذابیت بیشتری برای مهمانان خواهد داشت به علاوه اینکه طعم های بیشتری را نیز تجربه خواهند کرد.و اما به این نکته هم توجه داشته باشید که هر چه تعداد رنگ ها بیشتر باشد مسلماً زمان بیشتری را برای تهیه این ژله باید صرف کنید و لی نتیجه بسیار عالی به شما خواهد داد.
همان طور که قبلا هم گفته بودیم ژله خاصیت های زیادی دارد در اینجا به مواردی دیگر از آن اشاره خواهیم کرد.یکی از مهم‌ترین خصوصیات ژلاتین این است که در آن نه قند وجود دارد و نه چربی. این ماده خاصیت هضم بسیار بالایی دارد و با وجود انرژی کم در بسیاری از رژیم‌های لاغری استفاده می‌شود. برخی فکر می‌کنند ژلاتین یک نوع افزودنی است درحالی‌که ژلاتین خودش نوعی ماده غذایی است و در دسته افزودنی‌ها قرار نمی‌گیرد. ژلاتین به سرعت جذب ‌شده و اسیدآمینه لازم برای سوخت و ساز را فراهم می‌کند.ژلاتین ماده ای به نام گلیسین دارد که خواص ضد التهابی آن می تواند التهاب ناشی از عفونت ها را کاهش دهد و به ترمیم بافت های آسیب دیده کمک کند.ژلاتین در پیشگیری از خونریزی و عفونت های باکتریایی نیز مؤثر است.در صورت بروز اختلالات جریان خون و بیماری کبد، می تواند به روند بهبودی کمک کند.همچنین با دفع مواد سمی از سلول ها موجب تسریع پاکسازی کبد می شود.ژلاتین در برابر آرتریت و زخم معده نیز نقش محافظتی دارد. همان طور که می دانید ژله از ژلاتین تهیه می شود پس اگر در اینجا از خواص ژلاتین می گوییم در واقع همان ژله است با این تفاوت که ژلاتین زمانی که رنگهای خوراکی به آن اضافه می شود به ژله تغییر نام می دهد.
تهیه این ژله را برای روز ولنتاین یا سپندارمذگان خودمان به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم. و در ادمه شما را با طرز تهیه ژله خرده شیشه با قلب های رنگی برای آن شب خاص آشنا می کنیم.