ژله آناناس یکی از راحت ترین ژله ها می باشد. تهیه این ژله وقت زیادی را از شما نمی گیرد شاید تهیه آن ۱۵ دقیقه زمان احتیاج داشته باشد ولی زمان آماده شدن آن یک شبانه روز وقت می خواهد. در کل این ژله برای مجالس بسیار شیک و زیبا است. ما به شما پیشنهاد می کنیم که یکبار هم که شده آن را تهیه کنید. برای تهیه این دسر عالی می توانید از پودر ژله ای که با رنگ آناناس متفاوت است استفاده کنید تا جلوه ای خاص به دسر شما بدهد. کار دیگری که می توان برای زیبایی آن انجام داد این است که داخل حلقه های آناناس از یک رنگ ژله و در اطراف حلقه های آناناس از رنگ دیگر ژله استفاده کنید زیرا این کار باعث جذابیت ژله آناناس می شود. برای آماده شدن این ژله باید به آن زمان کافی بدهید زیرا به دلیل داشتن میوه این ژله دیر می بندد.
این دسر خوشمزه و عالی از لحاظ ارزش غذایی در رده های بالا قرار دارد. همچنین می توانید به عنوان یک دسر خوشمزه برای کودکان در میان وعده استفاده کنید. ژله آناناس به دلیل وجود ژله دارای خواص فراوانی می باشد. همانطور که می دانید ژله دارای خواص فراوانی همچون تاثیر در رشد کودکان و رشد استخوان ها می باشد. ژلاتین ماده ی است که حاوی پروتئین می باشد و در ساخت ژله از آن استفاده شده است. ژلاتین دارای آمینو اسید و پروتئین می باشد که در استخوان سازی و رشد تاثیر به سزایی دارد.
آناناس موجود در این دسر خواص فراوانی دارد که می توانید به بعضی از آنها اشاره کنیم. آناناس دارای مواد مغزی همانند فیبر، کلیسم، فسفر و ویتامین های A و C و همچنین آنتی اکسیدان های مفیدی است. در نتیجه می تواند به راحتی گفت که آناناس برای سلامتی همگان مفید است. از آناناس می تواند برای درمان بعضی از بیماری ها استفاده کرد. این میوه ی خوشمزه دارای ۳۵ خاصیت عالی می باشد. آناناس باعث افزایش جریان خون می شود در نتیجه باعث خوب شدن سریع زخم ها می شود. اگر بدنتان دچار زخم و یا خراشی شد حتما آناناس مصرف کنید.از انواع دیگر ژله می توان به : ژله بستنی ، ژله ویترینی ، ژله توت فرنگی و ژله لایه ای اشاره کرد.