چیکن پاستیلا یا باستیلای مرغ نوعی خمیر لقمه ای است که همراه با گوشت، سبزیجات یا مرغ می توان آن را پر کرد. این غذای خوشمزه معمولا ظاهری شبیه به کیک دارد و مزه اش شور و شیرین است.
این غذا در مراکش با گوشت کبوتر و دارچین و بادام در خمیر شیرین درست می شود.
این غذا را با ادویجاتی همچون زعفران و دارچین مزه دار می کنند. پاستیلا یک دستور پخت دریایی هم دارد که با میگو، ماهی مرکب و رشته ورمیشل پر می شود. پس از نوش جان کردن این غذا برای ادای احترام به سنت مراکشی می توانید یک لیوان چای نعنا محشر بنوشید.

آشپزی مراکشی شباهت و قرابت بسیاری با آشپزی خاورمیانه، هند و چین دارد. البته دستور پخت های مراکشی تاثیر بسیاری هم از غذاهای اسپانیایی، پرتغال و فرانسوی گرفته اند.
در شهرهای بزرگ مراکش مردم با قاشق و چنگال غذا می خورند اما به صورت سنتی غذا خوردن با دست مرسوم است. و البته در مراکش حتما باید با دست راست غذا بخورید. اگر به مراکش رفتید به جای غذا خوردن در رستوران های شیک حتما غذاها و خوردنی های خیابانی را امتحان کنید. مطمئن باشید پشیمان نمی شوید.
مراکشی ها عاشق غذا خوردن همراه با نان هستند. آن ها یک نان معروف و بسیار خوشمزه به نام خبز دارند که دستور تهیه آن را در سایت غذالند قرار داده ایم.

از انواع دیگر خوارک می توان به : بریانی مرغ کویتی ، رولت سوخاری ، استیک آبدار و کاری ماسامان با مرغ اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%da%86%db%8c%da%a9%d9%86-%d9%be%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%84%d8%a7″]