چیپس و پنیر یک نوع پیش غذا و یا عصرانه جذاب است که می توانید یا کمترین مواد آن را تهیه کنید. چنانچه قصد داشته باشید همراه با غذاهایتان و یا در مهمانی های خانوادگی یک عصرانه و یا پیش غذایی مناسب در کوتاه ترین زمان ممکن تهیه کنید، این غذا را به شما پیشنهاد می کنیم.
چیپس و پنیر با وجود طعم عالی که دارد دارای چربی فراوان می باشد؛ به همین دلیل افرادی که مصرف چربی برای آنها مضر می باشد، بهتر است این پیش غذا را با چربی کمتری(مثل پنیر کمتر) میل کنند. برای خوش طعم شدن چیپس و پنیر می توانید از چاشنی های مختلفی مانند سبزیجات معطر، خردل، موسیر و همچنین آب لیموی تازه استفاده کنید. در نظر داشته باشید که برای اطمینان از سالم و بهداشتی بودن چیپس می توانید به جای استفاده از چیپس های آماده، خودتان در منزل به تهیه چیپس سیب زمینی اقدام کنید ویا از سیب زمینی سرخ کرده استفاده کنید. استفاده از پنیر پیتزا در این غذا باعث می شود که بیشتر مورد پسند افراد باشد.
پنیر پیتزا فرآورده ای لبنی تهیه شده از شیر است، حالتی چسبنده دارد و در تزئین بسیاری از غذاها به ویژه پیترا و لازانیا و برخی سالاد ها استفاده می شود. پنیر پیتزا به دلیل داشتن کالری زیاد نباید به میزان فراوان استفاده شود، زیرا موجب چاقی مفرط به ویژه در کودکان می شود. برای کاهش ضرر این غذای خوشمزه می توانید مقدار پنیز پیتزا و سس آن را کاهش دهید تا به خوراکی سالمی تبدیل شود. این غذا به چندین روش در زمان های مختلف و با مواد اولیه گوناگونی تهیه می شود که مناسب ترین و بهترین روش تهیه آن با ماکروفر است که در این پست برایتان آن را فراهم کرده ایم.
از انواع دیگر پیش غذا می توان به : گراتن سوسیس و سیب زمینی ، قارچ سوخاری با سس پنیر ، بورک سبزیجات و نان سیر اشاره کرد.