چیپس در ماکروفر یکی از میان وعده های سالم و خوشمزه است. این میان وعده را بچه های عاشق هله هوله بسیار می پسندند. اگر بخاطر آلرژی و حساسیت نمی توانید چیپس بخورید حتما این چیپس خانگی را امتحان کنید. این پیش غذا خوشمزه را اولین بار یک امریکایی آفریقایی‌تبار بنام جورج کرام تهیه کرد.

با کمک مایکروفر می توان براحتی و در کمترین زمان چیپسی خوشمزه و خانگی تهیه کرد که با کمترین میزان روغن و با بهترین کیفیت تهیه شده است. این چیپس خانگی، کم کالری و با کیفیت را می توانید با خیال راحت بخورید و از طعم و تردی آن لذت ببرید.

اگر سیب زمینی ها هنگام پختن در ماکروفر کمی قهوه ای شدند نگران نباشید. برای اینکه سیب زمینی هایتان ترد باشند بهتر است پس از پخت کامل یک بار دیگر آن ها را در ماکروفر قرار دهید.

می توانید روغن ذرت، نمک، فلفل قرمز، پودر سیر و پودر چیلی را نیز به مواد اولیه چیپس سیب زمینی بیفزایید. برای به دست آوردن برش های نازک چیپس می توانید از یک چاقوی بسیار تیز یا دستگاه های برش چیپس استفاده کنید. بعد از اضافه کردن چاشنی ها سیب زمینی را با دست به آن ها آغشته کنید تا مواد کاملا به خوردشان برود.سیب زمینی ها را روی سینی فر طوری بچینید که نزدیک هم باشند اما با هم ارتباط نداشته باشند. پس از پخت سیب زمینی اگر دوست داشتید آن ها را در مخلوطی از فلفل قرمز، پودر سیر و پودر چیلی غوطه ور کنید. حال مجدداً سیب زمینی ها را در مایکروویو گذاشته تا کمی بیشتر، با این ترکیب عالی و خوشمزه برشته شوند.

از انواع دیگر پیش غذاها می توان به : پاکورا ، قارچ سوخاری ، پنکیک گوشت و پلمنی اشاره کرد.