پیتزا گوجه فرنگی یک نوع پیتزا راحت و به صرفه است که با کمترین مواد می توان در خانه تهیه کرد.پیتزا از غذاهای سنتی مردم ایتالیاست که در چند سال اخیر در کشور ما رواج یافته و پیتزا فروشی های بسیاری در شهرهای کوچک و بزرگ کشور ما باز شده اند.
این مجموعه ی متنوع و پر انرژی هر چند ظاهراً تهیه و پخت آن را مشکل می نماید و ممکن است در ذهن بیننده، آماده نمودن و تهیه آن دشوار باشد ولی با اندکی همت و پشتکار می توان بر این مشکل فائق آمده و در اجاق گاز منزلمان پیتزاهای خوشمزه و لذیذی تهیه کرد.
حتی در ایتالیا که مهد پیتزا می باشد می توان پیتزاهای خوشمزه و لذیذ را در اجاق های قدیمی و آجری تهیه نمود.
البته در فروشگاه های مواد غذایی در اروپا معمولاً پیتزا به صورت آماده و منجمد وجود دارد که می توان بعد از تهیه آن فقط آنرا با پختن در فر آماده ی خوردن نمود.
در تهیه پیتزا ها می باید از مواد غذایی تازه و پاکیزه و بهداشتی استفاده نمود تا غذای مورد نظر ما سالم و مغذی باشد.
در تهیه مواد اولیه پیتزا ها از انواع سبزیها، زیتون و مرزه، آویشن، جعفری، ریحان، نعناع، مریم گلی می توان استفاده کرد که حتی المقدور می بایست تازه باشند.
علاوه بر آن می توان از فلفل سیاه گرد و گوجه فرنگی هایی که آن ها را در روغن زیتون خوابانده اید استفاده کرد.
یکی دیگر از مواد غذایی که به طعم و مزه ی خوب پیتزا کمک می کند پنیر پیتزا است که باید انواع مختلفی از جمله ریکوتا، گورگونزلا، موزالا، پیکارینو، پارمسان، گودا می باشد. در ادامه می خواهیم به شما طرز تهیه ی پیتزایی را آموزش دهیم که خیلی سریع و راحت آماده می شود و حتی از مواد ارزان تری در آن استفاده می شود تا نگران تهیه ی مواد اولیه ی آن نباشید پس با ما همراه باشید.

از انواع دیگر پیتزا می توان به : پیتزا چرخی فینگرفود ، پیتزا قارچ ، نان سیر و پیتزا بادمجان اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا