پیتزا چرخی فینگر فود از آن غذاهای ساده و خوشمزه است که در کمترین زمان ممکن می توان آن را آماده کرد. این مدل پیتزا به خاطر ظاهر و اندازه‌ اش به پیتزای فینگر فود نیز معروف است. این پیتزا شبیه چرخ است و به عنوان مزه یا ساید دیش در مهمانی‌ ها سرو می شود. پیتزا چرخی فینگر فود یک عصرانه یا شام لذیذ برای بچه ها است. اگر در خانه کودک یا افراد مبتلا به بیماری های خاص دارید که علی رغم علاقه شان نباید غذاهای فست فود رستوران های بیرون را بخورند این غذای خوشمزه را امتحان کنید.
متناسب با سلیقه و ذائقه اعضای خانواده تان می توانید مواد اولیه این غذا را امتحان کنید. برای تهیه سس این پیتزا می توانید از گوجه فرنگی تازه یا رب گوجه استفاده کنید. اما ترجیحا از گوجه تازه استفاده کنید. گوجه ها را در مخلوط کن بریزید و آن ها را کاملا له و مخلوط کنید. سپس گوجه را با انواع فلفل و نمک به مدت طولانی بپزید. حواستان به غلظت سس باشد. سس گوجه نباید خیلی رقیق یا خیلی سفت و غلیظ باشد. برای پختن سس گوجه مخصوص پیتزا حتما از سیر استفاده کنید. سیر سس گوجه شما را خوشمزه و خوش عطر و بو می کند. می توانید برای تهیه سس پیتزا از دستور تهیه سس پیتزا غذالند استفاده کنید.
اگر ترفندهای زیر را یاد بگیرید هر پیتزایی که دلتان بخواهد را به سادگی و با طعمی معرکه درست می کنید:
۱- خمیر پیتزا را صاف و مساوی پهن کنید. روی خمیر سوراخ های کوچکی ایجاد کنید تا خمیر کمی نفس بکشد.
۲- پیتزا را در مواد اولیه غرق نکنید. از همه چیز به اندازه و به تناسب استفاده کنید.
۳- استفاده بیش از حد از سس باعث خیس شدن خمیر می شود.
۴- برای کوتاه کردن مدت پخت پیتزا فر را از قبل داغ کنید.
۵- برای اینکه لبه های پیتزا طلایی شوند قبل از گذاشتن پیتزا در فر کمی لبه های آن را با روغن زیتون چرب کنید.
۶- برای برش پیتزا ترجیحا از چرخ برش پیتزا به جای چاقو استفاده کنید. تا برش هایتان تمیز و یکسان در بیایند.

از انواع دیگر غذاهای فست فودی می توان به : ساندویچ گوشت ایتالیایی ، برگر بوقلمون با آویشن ، ساندویچ رست بیف و کالزونه اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا