پیتزا مارگاریتا یک پیتزای آسان، لذیذ و فوری ایتالیایی است. اسم این پیتزا به افتخار ملکه مارگاریتا گذاشته شده است. اصلی ترین بخش هر پیتزایی خمیر آن است. در این مطلب طرز تهیه خمیر برای پیتزا مارگاریتا را آموزش می دهیم:
مواد لازم برای خمیر پیتزا

آرد: ۲ ¼ تا ۳ ¼ پیمانه

مخمر: ۱ بسته

نمک:۴/۱ قاشق چایخوری

آب گرم:۱ پیمانه

روغن مایع یا روغن زیتون:۲ قاشق سوپخوری

طرز تهیه خمیر پیتزا مارگاریتا

¼ آرد، مخمر و نمک را در یک کاسه بزرگ مخلوط کرده، آب و روغن را به آن اضافه میکنیم و با سرعت پایین همزن برقی به مدت ۳۰ ثانیه آن را بهم میزنیم. مواد چسبیده شده به کناره های ظرف را به طور مداوم با همزن میگیریم. سپس مواد را به مدت ۳ دقیقه با سرعت بالا هم میزنیم. به کمک یک قاشق تا جای ممکن از باقی آرد به این مایه اضافه کرده، مخلوط میکنیم. سپس خمیر را بر روی سطحی آرد پاشی شده قرار داده، بقیه آرد را با دست به آن اضافه کرده، خمیر را در کل به مدت ۶ تا ۸ دقیقه ورز میدهیم تا اینکه خمیری نسبتا سفت با سطحی نرم و ارتجاعی به دست آید.خمیر تا جایی نیاز به آرد دارد که بهدست نچسبد.سپس خمیر را به دو قسمت تقسیم کرده، رویش را میپوشانیم و میگذاریم ۱۰ دقیقه استراحت کند. برای اینکه خمیرتان معطر و خوش مزه تر شود می توانید از یک قاشق چای خوری سیر له شده و سبزیجات معطر استفاده کنید.

نکات مهم پخت پیتزا
۱- ابتدا روی نان را سس بزنید. از سس گوجه یا رب گوجه همراه با سیر و پیاز رنده شده استفاده کنید.
۲- مقداری روغن زیتون روی سطح نان اسپری کنید.
۳- برای بهتر چسبیدن مواد ابتدا یک لایه پنیر پیتزا بزنید.
۴- بعد از اینکه مواد را روی نان چیدید یک لایه دیگر پنیر پیتزا بزنید و روی آن روغن زیتون اسپری کنید.
۵- اگر می خواهید پیتزا کشدار شود ۵ دقیقه پیش از اتمام پخت آن را از فر خارج کرده و یک لایه دیگر پنیر ریخته و روی آن آب اسپری کنید.
۶- به مواد اولیه پیتزا ریحان تازه اضافه کنید تا خوش طعم و خوش عطر شود.
۷- بعد از اینکه پیتزا پخته شد ۳ الی ۵ دقیقه به آن مهلت دهید سپس آن را سرو کنید. تا حسابی کشدار و جانانه شود!

از انواع دیگر پیتزا می توان به : پیتزا گوشت و زیتون ، پیتزا با سس فرانکفورتر ، پیتزا گوجه فرنگی و پیتزا بادمجان و سیر اشاره کرد.