پیتزا قارچ و مرغ یکی دیگر از پیتزاهای خوشمزه است که امروز می خواهیم آموزش دهیم.پیتزا یکی از محبوب ترین غذاهایی است که اغلب اسامی ایتالیایی دارند. پیتزا ها در دو نوع ایتالیایی و آمریکایی عرضه می شوند اما سوال اینجاست که پیتزایی که ما مصرف می کنیم کدام یک از این دو نوع می باشد. پیتزا فروشی ها در ایران پیتزا ها را بر اساس ضخامت خمیر به دو نوع آمریکایی و ایتالیایی تقسیم کرده اند. پیتزا ها با خمیر کلفت را دردسته ی آمریکایی و پیتزا با خمیر نازک را در طبقه ی ایتالیایی قرار دادند.اما این روش پیتزا فروشی ها نمی تواند تعیین کننده ی اصالت پیتزا باشد.
پیتزاهایی که در پیتزا فروشی های ایران درست می شود معمولا آمریکایی هستند. پیتزاها را بنا بر مواد غذایی که دارند به دو اصالت تقسیم بندی کرده اند. در واقع پیتزایی در دسته ی ایتالیایی است که ترکیبات سالم تری دارد و در آن ها از موادی نظیر ریحان، اسفناج، آرتیشو و … استفاده شده باشد و شامل محصولات دریایی همانند ماهی کولی و شور دودی باشد. در پیتزاهای آمریکایی عموماً از سوسیس، کالباس، مرغ، گوشت و … استفاده می شود.
برای این که بتوانیم پیتزایی سالم تر میل نماییم نیاز است که ابتدا با طرز پخت و مواد غذایی و همچنین فواید پیتزا ها آشنا شویم. در ادامه به معرفی یک نوع پیتزا که به نوعی آمریکایی است می پردازیم که تهیه ی آن در منزل بهداشتی تر است. برای تهیه ی یک پیتزای درجه ی یک باید خمیر را با روش درست آماده کنید تا پیتزای مرغوب و با کیفیتی داشته باشید. روش تهیه ی خمیر کار خیلی راحت است و با تمرین و تکرار می توانید خمیر خوبی به دست آورید. برای آماده کردن خمیر باید از مخمر تازه و آرد قوی استفاده کنید و آن را درست ورز دهید تا خمیر مطلوبی حاصل شود. وقتی خمیر را آماده کردید نوبت به پخت پیتزا می شود که این هم زمانی نمی گیرد و کار خیلی ساده ای است.

از انواع دیگر پیتزا می توان به : پیتزا بادمجان و سیر ، پیتزا ماهی تن ، نان سیر و کالزونه اشاره کرد.