پلو کدو حلوایی یکی از خوشمزه ترین و قدیمی ترین غذاهای شمال ایران و به خصوص مازندران است. این غذا به دلیل طعم شیرین و رنگ جالبی که دارد علاوه بر بزرگسالان، توجه کودکان را نیز جلب می کند. کدو حلوایی طعم شیرینی دارد که بدون مواد افزودنی قندی در اعیاد و به ویژه شب یلدا پخته شده و افراد خانواده میل می کنند. این طعم شیرین شاید به تنهایی مورد پسند برخی افراد نباشد، اما باید دانست که با استفاده کدو حلوایی در این پلو به همراه انواع ادویه ها و چاشنی ها می توان طعم آن را مطابق میل تغییر داد. کدو حلوایی علاوه بر پلو ها و مصرف اعیادی چون شب یلدا در انواع خورش ها و مرباها نیز به میزان فراوانی استفاده می شود.

کدو حلوایی از خانواده کدوها است و از گروه میوه هایی با ابعاد بزرگ و شیرین از جمله خربزه ها و هندوانه ها محسوب می شود. گیاه این میوه دارای برگ های پهن است که از برگ، دانه و پوست این میوه نیز استفاده های گوناگون دارویی و آشپزی می شود. بیشترین ماده ای که در کدو حلوایی یافت می شود، ویتامین A است که در درمان و تقویت قوه بینایی بسیار مفید می باشد. کدو حلوایی در طب سنتی به عنوان تب بر و ضد حساسیت کاربرد فراوان دارد. از دیگر خواص کدو حلوایی می توان به تقویت ذهن، مقاومت بافت بدنی، رفع بی خوابی، درمان خستگی و نیز درمان گلو درد و افرایش دهنده اشتها اشاره کرد.

این پلو خوشمزه را می توان در دو وعده ناهار و یا شام به صورت تنها و یا همراه خورش های متفاوت نوش جان کرد. از دیگر پلوهای مشابه می توان به پلو یونانی ، بریان ماهی ، چشم بلبلی پلو و کلم پلو شیرازی اشاره داشت.